Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

VirtueMart 3 - PDF problémy

07. pro 2014 22:37 #119246
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Tak pro ostatní pokud se k tomuto problému také dostanou:
po rozbalení oněch tří souboru, které zde uvedl Leopold (jsou to 3 XML soubory) do adresáře web/libraries/tcpdf/fonts se mi podařilo generování faktur do PDF česky, ale bohužel jsem musel vypnout SAFE_MODE.
Navíc je mi tedy záhadou, že na testovací adrese (mám multihosting na SAVANA.CZ - mujwebhosingový-účet/domena.xy) to běželo bez problémů a na "ostré doméně" ne. Ale to je možná chybným nastavením serveru. Nevím.

Dá se to nastavení SAFE_MODE nějak obejít, respektive provést s tím něco jiného?
Ještě tedy připomínám, že ta nefunkčnost generování PDF faktur nefungovala po kliknutí na fakturu v seznamu objednávek. Pokud jsem dal jen v nastavení obchodu - Faktury/Emaily ten test (HERE - není to přeloženo), tak to fungovalo. Ale to generování z objednávek vždy sice soubor PDF vytvořilo, nicméně vždy poškozen s hláškou Nelze otevřít nebo tak nějak.

08. pro 2014 00:59 #119247
Odpověď od Cony
Moderátor
A proč chcete SafeMode? V PHP 5.3 je již označen jako deprecated a v PHP 5.4 už vůbec není...

08. pro 2014 07:35 #119248
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Já o tom vím, ale ptám se na to proto, že to není obvyklé a třeba se s tímto problémem někdo taky setkal.

08. pro 2014 09:11 #119249
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
ohledně "poškozeného PDF", H13 zmiňoval v příspěvku :

Poškozený soubor - většinou je to problém nějaké php chyby, co se renderuje před hlavičkou PDF - stáhni si ten poškozený PDF soubor a otevři ho pomocí textového editoru - měl by jsi tam vidět před hlavičkou nějaké chybové zprávy.


Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

08. pro 2014 12:22 #119252
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud něco nefunguje od zapnutým SafeMode, znamená to obvykle neshodu ve vlastnících souborů / složek. Konkrétně Savana má vyřešené vlastníky dobře, ať už soubor nahrajee přes FTP, nebo vytvoříte pomocí PHP, soubor má vždy stejného vlastníka. Váš nový hosting to tak zřejmě nemá. Zkontrolujte vlastníka souborů, které jste nahrál přes FTP a porovnejte je s těmi, které vznikly z PHP (např. rozbalením pomocí Akeeba Kickstart, pokud jste přenášel web takto).

08. pro 2014 13:16 - 08. pro 2014 13:17 #119255
Odpověď od Teofil
Návštěvník
No to je právě to, co já nechápu. Já to umisťuji do prostoru FTP, které se pak dá načíst jak z "ostré" domény, tak z té "dlouhé" adresy (mujucet-savana-hosting.cz/domena.xy). Po načtení z "dlouhé" adresy to fungovalo i se zapnutým SAFE_MODE bez problémů. Z ostré domény ne. Prostě je to ten samý adresář a stejná práva.
Jediný rozdíl těch dvou pohledů na tuto Joomlu jsem našel v Omezení open_basedir.
Já ještě najdu ty vygenerované (poškozené) PDF soubory a pošlu co je v nich.

Powered by Fórum