Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

VirtueMart 3 - PDF problémy

08. pro 2014 13:19 #119256
Odpověď od Cony
Moderátor
No a open_basedir může být to podstatné, opravdu máte u obou domén povolený přístup k tomu adresáři?

08. pro 2014 21:17 #119260
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Já žádné dvě domény nemám. Já mám jen jednu. Zřídíte si pro ni v administraci na Savaně adresář a z něj pak doména startuje. Buď web můžete testovat na testovací - "dlouhé" adrese (třeba když ještě nemám koupenou doménu nebo i mám, ale nemám nasměrované DNS domény na Savanu) no a nebo web prostě testuji na "ostré" doméně. Stále se jedná o ten a týž adresář.
Ještě jsem našel ty PDFka, která hlásí že jsou poškozena. První řádky píšou toto:
<br />
<b>Warning</b>: set_time_limit() [<a href='function.set-time-limit'>function.set-time-limit</a>]: Cannot set time limit in safe mode in <b>/mnt/data/accounts/m/mujucetxxx/data/www/cznprofi.cz/components/com_virtuemart/controllers/invoice.php</b> on line <b>116</b><br />
%PDF-1.7
%âăĎÓ
9 0 obj

08. pro 2014 21:26 - 08. pro 2014 21:27 #119262
Odpověď od Cony
Moderátor
Máte dvě domény a ne že ne :-P Na Savaně jste si zřídil adresář a do něj nasměroval domena.cz. Vy zároveň k tomu adresáři přistupujete pod mujucet.savana-hosting.cz/adresar tedy z domény mujucet.savana-hosting.cz. To jsou dvě domény, i když obě směřují na stejný adresář. A nastavení se týká doméy a ne adresáře. Podívejte s v administraci Savany. Porovnejte nastavení pro hlavní doménu účtu (to je ta mujucet.savanahosting.cz) ostrou doménu. Pokud jste ponechal základní nastavení tak u ostré domény budete omezen na adresář prezentace, kdežto u hlavní domény na root adresář celého účtu.

A ta hláška je kvůli zaplému Safe Mode- vypněte buď safemode (na té správné doméně), nebo vypněte hlášení chyb v Joomle.

08. pro 2014 21:42 - 08. pro 2014 21:46 #119263
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Tak to jsem asi špatně pochopil pojem doména. Ale to je jedno.
No ale je mi tedy divné, že když mám tedy dvě domény jak tvrdíte, jsem u domény (ne u celého mého účtu) změnil SAFE_MODE, tak se změna projeví na obou "verzích". Nebo když změním nastavení Register globals či Magic quotes (ON-OFF), tak se to projevuje na obou verzích taky.
Abych to shrnul. Celou dobu žiji v tom, že si na "dlouhé" adrese testuje zcela plnohodnotně web a po nasměrování záznamů domény na SAVANU vše poběží jak test. Ale teď jsem poprvé narazil na chybu. Nicméně vypnutí SAFE_MODE to vyřešilo, tak že už bych to asi nechal být.
Ještě malinká drobnost - pokud tedy vypnu hlášení chyb v Joomle, bude se mi PDF dokument generovat správně i se zapnutým SAFE_MODE?

08. pro 2014 22:29 #119265
Odpověď od Cony
Moderátor
To co měníte v administraci Savany je nastavení webového serveru (Apache). Webový server obecně se obvykle nastavuje na tzv. virtual hosty, to jsou doménová jména, a veškerá nastavení se vztahují k nim. Máte-li tedy v administraci dvě plnohodnotné domény (nikoliv aliasy), každá má své nastavení a funkce se pak mohou lišit v tom, z které adresy přistupujete. Jednoduše si to ověříte tak, že v administraci Joomly si zobrazíte Informace os systému - Nastavení PHP a tam máte řádek s open basedir restrikcí, která je aktivní. Zkuste si to schválně z obou adres, hodnoty se budou lišit.

Pokud vypnete chybová hlášení, PDF by mělo být v pořádku (pokud je to tedy jediná chyba v souboru). Pro vytváření PDF se pak použije výchozí nastavení serveru pro dobu běhu skriptu, to by ale u malých PDF typu faktura mělo být víc než dostačující.

29. dub 2016 11:41 - 29. dub 2016 11:42 #126800
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
Vím, že toto téma je již staršího data, ale snad to někomu pomůže. Dovolil jsem u nabízených fontů od H13 upravit xml soubor. Takže stačí rozbalené balíčky fontů nakopírovat do složky web\libraries\tcpdf\fonts.
Balíčky jsou ke stažení zde: České pdf fonty do VM

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

Powered by Fórum