Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Kde udělali soudruzi z Joomlaportal.cz chybu?

27. zář 2012 09:27 #98047
Odpověď od Jakub Novotný
Uživatel
Ale tady se nejedná pouze o překlad redakčního systému. Joomlaportal.cz a všechno kolem něho je prostě v katastrofálním stavu.
Navíc když už se tu pouštíte do protiútoku, tak odpovím taky. Joomlaportal.cz většinu věcí má strašně špatně vymyšleno. Ani jsem nevěděl, že mohu nějak pomoci s překladem - ani nevím kde / jak. I když bych rád pomohl, pár překladů jsem si pro sebe udělal. Prostě jednoduše řečeno, Joomlaportal je UZAVŘENÝ JEN PRO VÝJÍMEČNÉ LIDI NEBO LIDI CO TADY NEJVÍCE ŘVOU. A nemluvte mi o nějaké komunitě! Komunita se vůbec na ničem nepodílí. Jen pár jedinců - a to když se jim zrovna chce.
Bodla by otevřenost - prostě nějaká možnost více se podílet - pro všechny.

27. zář 2012 09:51 #98049
Odpověď od CrocodilusCZ
Zkušený uživatel
Omlouvám se, že se nejspíše montuju do věcí kterým prd rozumím, ale imho jsi poněkud nespravedlivý. Já jsem za joomlaportal rád, i za lidi, kteří jej spravují. Je třeba si uvědomit, že je to nevýdělečná aktivita a všichni co tu radí, to dělají nezištně a bez nároku na odměnu, budiž jim ke cti jen věčná sláva a vděk nás méně nadaných. Co se týče překladů, často jsou nějaké informace zveřejněny v hlavních článcích na indexu JP, takže podle mě to není špatně koncipované a stačí sledovat fórum. Já třeba pročítám i dredy, které se netýkají konkrétně mých problémů, abych se tak nějak průběžně učil a zlepšoval.

Já bych spíš uvítal zrychlení celého načítání stránek, ale chápu, že kdyby to bylo v technických a jiných silách a možnostech, už jste na tom asi zapracovali.

Přesto vám patří za joomlaportal.cz velký dík

27. zář 2012 10:43 #98052
Odpověď od Jakub Novotný
Uživatel
Neřekl jsem nic, co by nebyla pravda. Ano, na JoomlaPortale se podílí pár lidí a zadarmo (většinou asi nadšenci). Ale proč to není umožněno dalším? Nejsou zde žádné možnosti ani informace o tom jak pomoci, jak udělat to a to. Ani žádný systém, který by to umožňoval. Tím si JoomlaPortal podkopává vlastní základy.

27. zář 2012 10:57 #98054
Odpověď od Cony
Moderátor
A jak to víte? Projevil jste někde nějakou snahu se zapojit? První příspěvek do fóra máte zde, ihned takto kritický. Myslím si že umožnit "zapojit se" někomu by mělo být podloženo nějakou jeho již projevenou snahou nebo znalostmi, jinak by z toho taky mohl vzniknout pěkný maglajz.
A rada s nasazením PhpBB - věřte mi, to rozhodně není šťastné řešení - míchat 2 různé systémy, každý se svým systémem uživatelů a práv. Vím o webu kde to takto funguje, a jsou s tím neskutečné problémy.

27. zář 2012 11:33 #98058
Odpověď od Vlk Šedý
Uživatel
LOL, když si to tak čtu, vidím, že se nic v "komunitě" nezměnilo :lol:
Tak zase za rok.

BTW: Traktorista to trochu pojmenoval. Podívejte se jak viditelně, kde a jakým způsobem žádáte o pomoc. Zamyslete se nad přehledností informací poskytovaných na home page, ale hlavně UDÉLEJTE NĚCO S TÍM, ABY SE INFORMACE načetli dřív než se rozhodnu stránku opustit.
Stále je tu několik jedinců, kteří si snad honí trika či co. To není parta pro mne, proto nemám zájem se zapojit :huh:
Ale jestli mohu poradit, rozdělte si úkoly kdo je za co odpovědný, a to dodržujte. Tedy, aby tady byly aktuální informace o tom, že vyšla Joomla! 2.5.7 a shrnutí co nového. Jak je to s češtinou pro tuto verzi. Informace o připravované Joomla! 3.0 a opět co je nového. Včetně toho, že překladatelský team již bude pracovat v předstihu na počeštění.
Není to nic těžkého a jde to dělat v rámci "nadšení a dobrovolnosti", když chcete, nebo požádejte o nějaké mikroplatby, dobrovolné příspěvky.
Využijte sociální média - Twitter, Facebook, Google+
A ještě jednou žádám, neotírejte se o mne. Položil jsem jen provokativní dotaz a popsal stav. Kdybych měl zájem se zapojit, tak to udělám. Jenže pořád cítím, že s touto partou si jednoduše nesednu. Děkuji za pochopení. HOWGH!

27. zář 2012 12:04 #98060
Odpověď od Jakub Novotný
Uživatel
Ano, je to tak. Logo sice nese "ČESKÁ KOMUNITA", ale dost to zavání. Na portále se žádná komunita nepodílí ani komunitní nástroje tu nejsou (když nepočítám toto forum). Pro méně chápavé to znovu zopakuji, to je ta věc, která mi vadí a asi nejen mě.

Powered by Fórum