Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Kde udělali soudruzi z Joomlaportal.cz chybu?

27. zář 2012 16:05 - 27. zář 2012 16:06 #98095
Odpověď od Bong
Moderátor

honzag napsal: ...a určité komunita příživníků ho dokonce prodává jako své dílo

Že jsem tak smělý, opravdu překlad? A to je někdo ochoten zakoupit?

PS.: také by mě zajímalo co jsou to ty komunitní funkce...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. zář 2012 16:26 #98096
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
nechci tu do ostre diskuze vstupovat, takze jen ty komunitni fce (to jsou fce/sluzby, ktere umoznuji pracovat/bavit se vice lidem zaraz na/o danem projektu):
preklady napriklad pres transifex ci jinou podobnou
(mam pocit, ze se zrovna v tomto pohlo k lepsimu - ale jak dlouho existuje transifex?)

jiste, toto vse neni treba, kazdy muze vse poslat na mail ci si mailem pozadat o lepsi prava, ... ale proc to delat jednoduse, kdyz to jde slozite

Joomla! pro každého

27. zář 2012 17:02 #98098
Odpověď od Cony
Moderátor
Ad transifex - zkusil jsem si ho jak ve funkci překladatele, tak ve funkci správce projektu a, opravte mne pokud se mýlím, myslím že má jednu obrovskou nevýhodu ve spojení s Joomlou, a to že nelze překládat texty, které nejsou v originále.
To sice vypadá jako nesmysl, ale konkrétně v češtině, jsou takové konstanty - jsou to ty vázané na počet tedy např.
Code:
COM_CONTENT_N_ITEMS_ARCHIVED_2="%s články byly archivovány."
nemá svojí protiváhu v angličtině.

27. zář 2012 17:18 #98099
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor
Ad transifex - O prázdninách jsem zkoušel najít nějaký komunitní překladový server, ale žádný se nedal na Joomlu dobře naroubovat. Buď neměl podporu INI souborů z Joomly nebo neumožňuje jednoduchou práci s velkým množstvím souborů překladu apod. Jiný zase neumí vytvořit balíček pro překlad a přejmenovává si soubory dle vlastního uvážení...

Věřte mi, že jsem se fakt snažil, ale nic nenašel. Zkuste si nějaký projekt vzít, nahrát do něj Joomla překlad a pak mi dejte vědět. Zjistíte, že v současné chvíli není nic, co by potřebám vyhovělo.

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

28. zář 2012 10:56 - 28. zář 2012 10:56 #98137
Odpověď od Vlk Šedý
Uživatel
OK, assertiveness lessons No. 1:
Sic napsal jsem HOWGH!, což asi mládež tady nezná ;-), zkusím to vysvětlit jinak.
Code:
Varování: Čtení následujících řádků není doporučeno osobám citlivým, s vysokým tlakem, velkým egem a IQ menším jak 110. V opačném případě pouze na vlastní nebezpečí.
Jediným a prvním impulzem k napsání mého příspěvku (shodou okolností asi po roční odmlce) bylo, že jsem něco hledal pro Joomla! a v češtině. Tak jsem si vzpomněl, že přeci existuje joomlaportal.cz.
Kde jinde bych měl najít třeba počeštění, je-li k dispozici, ke komponentě, nové verzi J! 3.0, apod.
Kde jinde najít v češtině nějaký hezký návod.
Kde jinde pěstovat Joomla! pro náš specifický mateřský jazyk.
Oficiální stránky Joomla.org totiž češtinu jaksi moc neznají, resp. nebudí důvěru stran této věci.
Ejhle, a po návštěvě těchto stránek jsem zjistil, že se nenačítají, resp. načítají móóóc dlooouuuho. Nejdřív jsem chtěl obvinit svého ISP, že mi asi snížil rychlost z 45/45 Mb/s na dial-up (vtip/joke), ale po opakovaném testování zjistil, že taková je odezva těchto stránek. Inu, i to by se dalo překousnout, kdyby to trvalo cca do jedné minuty, jenže... Načítání v délce několika minut, soudruzi! (vtip/joke a sarkasmus)
Tak jsem se přihlásil a svým sarkastickým, nicméně ještě slušným způsobem sepsal otázku.
A jaké se mi dostalo odpovědi?
Místo, "Hele, šedý vlku, díky za upozornění. Je to na hovno, protože nám stránky trpí tím a tím. Každý na to sere, a já zoufale nestíhám. Omlouvám se, snad to zlepšíme. Tvůj Administrátor", se dočtu "Ááá, pán je nějakej chytrej. Když si tak chytrej, tak poraď... bla bla bla" (podpis si doplňte sami)

Proč se tedy nechci stát členem této "komunity"?
Protože jsem napsal jasně a snad srozumitelně, že bychom si nesedli. To je naprosto legitimní postoj bez postranních úmyslů. A vidíte, okamžitě se najde blbec, který za tím vidí "zase jeden nejlepší a nejchytřejší" a další se přidá s "léčením mindráku"...
Pánové, chlapci, soudruzi (vtip/joke sarkasmus), takto se diskuze mezi dospělými nevedou. Takto obvykle reagují nevybouření teens.

A protože mám již nějaký ten křížek na krku, mám rád lidi moudré a jsem velmi velmi alergický na blbce, jděte s tímto portálem a přístupem hezky do prdele. HOWGH!2

P.S.
Omlouvám se outlocitným osobám, že jsem použil v příspěvku pár jadrných českých výrazů a doufám, že tím neutrpí jejich ani má karma.
Pokud to bude pro ctěného Administrátora fóra natolik nepřekonatelné, že mne bude chtít vymazat, prosím, nechť činí jak mu povinnost, hrdost a čest velí.

28. zář 2012 11:49 #98140
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
Na zacatku musim rict, ze jsem prostym prispivatelem tohoto fora.

VldySek napsal: Jediným a prvním impulzem k napsání mého příspěvku (shodou okolností asi po roční odmlce) bylo, že jsem něco hledal pro Joomla! a v češtině. Tak jsem si vzpomněl, že přeci existuje joomlaportal.cz.
Kde jinde bych měl najít třeba počeštění, je-li k dispozici, ke komponentě, nové verzi J! 3.0, apod.
Kde jinde najít v češtině nějaký hezký návod.
Kde jinde pěstovat Joomla! pro náš specifický mateřský jazyk.
Oficiální stránky Joomla.org totiž češtinu jaksi moc neznají, resp. nebudí důvěru stran této věci.

A o tomto to cele je. Vy si VZPOMENETE ze existuje nejaky JP. A kde jinde by jste nasel pocesteni k nejakemu rozsireni. Ovsem zapominate, ze tu cestinu, at uz to je pro jakekoli rozsireni nebo J! samotnou musi prvne nekdo udelat (vazne ji nekoupite v Kauflandu) a udelat ji musi ve vlastnim volnem case bez nejakeho naroku na financni ohodnoceni...Ten dotycny to udela proto, protoze chce pridat ruku k dilu a prispet necim svojim, byt malym k tomu, aby joomla a rozriseni pro ni komunikovalo s ceskymi uzivateli cesky. A dal to k dispozici ostanim a predpoklada, ze ti ostatni taky neco udelaji a i oni to daji k dispozici (kohle je podle me komunita)...... Ja to zkusim prirovnat treba k nejakemu warez foru, to je vlastne taky komunitni forum, kde kdyz sam nic nedate k dispozici, taky nic nedostanete as muzete tak akorat drzet usta. Ovsem vase mysleni jde jinym smerem. Proc bych mel neco delat ja, kdyz si proste muzu prijit a vyuzit neceho co udelali jini? OK. Nikdo vam to nezakazuje, ale uvedomte si, ze pak neni zrovna fer prskat.

VldySek napsal: Ejhle, a po návštěvě těchto stránek jsem zjistil, že se nenačítají, resp. načítají móóóc dlooouuuho. Nejdřív jsem chtěl obvinit svého ISP, že mi asi snížil rychlost z 45/45 Mb/s na dial-up (vtip/joke), ale po opakovaném testování zjistil, že taková je odezva těchto stránek. Inu, i to by se dalo překousnout, kdyby to trvalo cca do jedné minuty, jenže... Načítání v délce několika minut, soudruzi! (vtip/joke a sarkasmus)
Tak jsem se přihlásil a svým sarkastickým, nicméně ještě slušným způsobem sepsal otázku.
A jaké se mi dostalo odpovědi?
Místo, "Hele, šedý vlku, díky za upozornění. Je to na hovno, protože nám stránky trpí tím a tím. Každý na to sere, a já zoufale nestíhám. Omlouvám se, snad to zlepšíme. Tvůj Administrátor", se dočtu "Ááá, pán je nějakej chytrej. Když si tak chytrej, tak poraď... bla bla bla" (podpis si doplňte sami)

K tomu jen kratce....Kdyby jste prisel na JP casteji nez 1x za rok, tak by jste vedel, ze s nacitanim stranek tady problem je, protoze tohle je znama vec. Ovsem kdyz prijdete jednou za rok a aniz by jste si precetl co je noveho za ten rok co jste tu nebyl hned brblate.....to je pak tezko no.

VldySek napsal: Proč se tedy nechci stát členem této "komunity"?
Protože jsem napsal jasně a snad srozumitelně, že bychom si nesedli. To je naprosto legitimní postoj bez postranních úmyslů. A vidíte, okamžitě se najde blbec, který za tím vidí "zase jeden nejlepší a nejchytřejší" a další se přidá s "léčením mindráku"...

Ale nikdo vas prece nenuti, aby jste se clenem komunity stal. A ze by jste si "nesedl" se zdejsi komunitou? No ono nemusite si s nikym sedat, protoze takovy preklad rozsireni nebo clanek muzete napsat kdykoli a poslat to mejlem a admin to zverejni. Kdyby k tomu bylo treba setkavat se v hospode u piva, tak bych chapal to "nesednuti si", ovsem takhle?.... Jo a ta posledni veta z teto casti: To o leceni mindraku jsem psal ja, ovsem pokud si prectete forum, byla to reakce na uplne nekoho jineho, jen tak mimochodem.

VldySek napsal: Pánové, chlapci, soudruzi (vtip/joke sarkasmus), takto se diskuze mezi dospělými nevedou. Takto obvykle reagují nevybouření teens.
A protože mám již nějaký ten křížek na krku, mám rád lidi moudré a jsem velmi velmi alergický na blbce, jděte s tímto portálem a přístupem hezky do prdele. HOWGH!2

A protoze mam taktez uz nejaky ten krizek na krku a kristovy roky uz mam rovnez za sebou nepovazuji se za nevyboureneho mladika, ale i ja jsem alergicky na blbce as nemam problem poslal nekoho do prdele...A klidne i vas. HOWGH!3

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

Powered by Fórum