Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Hodnocení Joomla stránek

16. kvě 2006 14:51 #7804
Odpověď od pitbull
Začátečník
ne :o) komponenty nelze kopirovat tak jako moduly. aby se dalo pouzit to co navrhujes, tak bys musel prolezt veskery skripty fora. zmenit nazvy komponenty cest a tabulek a nainstalovat to jako novou dalsi komponentu. To uz je rpijatelnejsi reseni vzit skripty modulu pro vypisy novych prispevku. dat tam parametr id kategorie nakopirovat ho a upravit aby vypisoval prispevky jen v dane kategorii (www stranky) a v puvodnim zakazat vypis prispevku z teto kategorie. To ale neresi napriklad vypis novych prispevku za poslednich X hodin. coz je funkcionalita komponenty :o) Tyto uvedene upravy modulu jsou sice easy, ale z development hlediska je to prasarna :o)

16. kvě 2006 14:57 #7805
Odpověď od Cassper
Začátečník
Tak dobře, chápu že "nakopírování" Joomlaboardu nebude to pravý. Ale co teda přidat třeba ještě jinou komponentu fóra ? SMF nebo něco ? To by přece mělo jít, ne ? Vždyt na jedněch svejch stránách mám třeba základní komponentu pools a další komponentu poolxt a obě fungujou (zobrazovany v ruznejch modulech, samozřejmě)

Nachystejte uzenáèe ... na snídani jsem zpátky.

16. kvě 2006 15:04 #7806
Odpověď od pitbull
Začátečník
ano nasazeni jineho fora je samozrejme reseni. jine forum = jina komponenta. Otazkou je jake a znovu promyslet dusledky dle funkcionality dane komponenty :o)

16. kvě 2006 15:07 #7807
Odpověď od David Zirhut
Admin
Tak ja bych asi taky byl pro to nejak odlisovat ty seznamy stranek. Nevim ted jestli treba simpleboard neco takovy dobre, ale mohl by, nekdy se na to podivam.
Jinak zkusim uvest takovy priklad, toho, na co by treba stalo za to upozornit pri uvedeni webu (neni v zadnem pripade mysleno jako nejaka reklama)...
1) Taky mate radost, kdyz se vam podari udelat stranky, kde na prvni pohled nepoznate, ze je to Joomla - proste ze jsou originalni. Treba www.geshem.cz
2) stetkovice.spiritualy.cz
Myslim, ze zminku stoji moznost skryti praveho panelu (inspirace abclinuxu.cz).
Pak se mi podarilo tohle - pokud mate velky monitor, zemnsete si okno: stetkovice.spiritualy.cz/content/view/254/84/ i kdyz obsah je sirsi, nez se vejde na stranku, design to nerozhodi a dostanu se ke vsemu. A funguje to krasne automaticky na jakoukoli sirokou stranku.
... oboji je specialni upravou template.

Verim, ze spousta z vas ma podobne zkusenosti, o ktere se radi podelite. A k tomu by prave mohlo takove forum slouzit.

MokrOus

P.S. na napady v prispevku nereagujte! je to mysleno opravdu jen jako priklad

Příspěvek editován: mokrous, v: 16/05/2006 15:10

16. kvě 2006 15:08 #7808
Odpověď od Jiri
Uživatel
taky pochybuju ze resit to forem bude to nejlepsi, tedy urcite ne simpleboardem. mozna by stacilo upravit neco jineho, treba to na prvni pohled ani nemusi souviset, rekneme nejaky jednoduchy eshop, nebo showview zbozi, kde je mozno psat komentare, ruzne prohlizet a radit v kategoriich, takze pak vypadne v modulu jak posledni pridane (zbozi), tak nejlepe hodnocene (nejvice nakupovane zbozi). existuji snad i nejake veci na psani recenzi knizek, takze by to mohlo byt presne ono...

EDIT: naprikald neco takoveho
ozbevnet.com/component/option,com_beverage/Itemid,70/

EDIT2: muselo by se zkouset, je mozne ze neco treba bude vypadat dobre, ale bude tomu chybet moznost vkladat uzivatelsky z frontendu atd atd. nebo treba nekdo naprogramuje neco sam...

ta "knihovna" by se mela jmenovat com_booklibrary, ale mozna budou prave chybet moduly zobrazeni nejnovejsi/nejkomentovanejsi, co by zase snad slo dodelat...

Příspěvek editován: Czech_Jiri, v: 16/05/2006 15:36

jeste edit, asi tohle -
mamboxchange.com/projects/booklibrary/

Příspěvek editován: Czech_Jiri, v: 16/05/2006 15:38

Napoleonika - Neoficiální portal napoleonského reenactmentu
(Joomla!1.0.13CZ, Joomfish!, phpBB for Joomla, zOOm, Quizzz)

16. kvě 2006 15:13 #7809
Odpověď od Cassper
Začátečník
No prostě myslím že všichni mluvíme o tom samým. Jde jen o to vyřešit dvě otázky

1) kterou komponentu tedy použít (jiné fórum, modifikovaný eshop atd)
2)jak zajistit bezpečnost (admin a jeho práva)

Já s tím zkušenosti nemám a zeptat jsem se proto, jestli třeba někdo na nějakym zahraničnim joomla webu neviděl něco, co by naše požadavky splňovalo. Kdyžtak se teda večer doma zkusím trochu porozhlídnout. Uvidíme co najdu :)

Nachystejte uzenáèe ... na snídani jsem zpátky.

Powered by Fórum