Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

1.5 --> 2,5

21. úno 2012 16:45 #90163
Odpověď od petr
Uživatel

HonzaKr napsal:

peeeeeta napsal: A také nemám čas migraci věnovat týdny.(jak dlouho se migroval tento web?)


Čistý čas od vypnutí starého do zapnutí nového 4,5hodiny. Před tím předcházela migrace na nečisto, ta trvala včetně testování celkem asi 8hodin.

Ale musíte si všichni uvědomit, že migrace jednoho tlačítka je fikce, neboť nejvíce času zabere grafická migrace. Šablona pro J15 není kompatibilní s J25. Tím pádem ani názvy pozic se neschodují. To budete dělat vždy ručně a to bude stát nějaký čas. Tady žádný automat nepomůže.


Tak že celkem 12,5 hodiny. A jak dlouho se věnujete Joomla! Jste v ní znalí a taky jste si udělal svůj script pro opravu chyb, které se vyskytly. Tak že mně a většině lidí by to zabralo více času.

K těm šablonám jistě šablona z 1.5 není kompatibilní na 2.5. Ale dá se vytvořit, koupit či sehnat nová šablona. Mě jde o samotnou migraci jako obsah. Šablonu bych měl vyřízenou.

Jsem člověk, který neumí vše.Ale je ochoten se ledasčemu naučit :)

21. úno 2012 18:42 #90168
Odpověď od Jarda Kozel
Začátečník
HonzaKr
Abysme si rozumněli - co mně osobně nejvíce štve je to, že (i tady) byly předkládány informace, že BUDE existovat oficiální "převodník" na přechod z 1.5 na 2.5 (pomineme-li verze 1.6 a 7), ale v realitě skutek utek.
Já osobně bych neměl problém s tím, kdyby tvůrčí tým J! prohlásil - nová verze je natolik odlišná, že není v našich silách zajistit převodník. Zkousl bych to.
Jenže jsme byli ujišťováni - nepřecházejte z 1.5, vydržte. A k čemu to vede jsem popsal. Já se s tím poperu, mně to problém až tak velký neudělá, ale vadí (abych to napsal slušně) mně ten přístup - sliby a nakonec .......nakonec to dopadne tak, že ti méně "zruční" budou nuceni svoje pracně vybudované weby udělat celé znovu z čisté instalace (pominu-li že si zkusí někoho najmout), protože přechod prostě nerozchodí.

A nabízí se otázka: co se bude dít při přechodu z 2.5 na 3.5? Je to sice daleko, ale nebude to mít stejný průběh?

26. úno 2012 21:06 #90468
Odpověď od Jarda Kozel
Začátečník
Rozchodil jsem komentáře (jen místo již komerčního Compojoom Comment) jsem přešel (ještě tedy ne na naostro spuštěném webu ale jen na lokální instalaci) na JComments. Dopadlo to jak jsem si bohužel myslel - import původních komentářů sice proběhl bez problémů, až na jedno malé ale. To ale je, že jsou rozházeny (nebo nejsou vůbec) komentáře k patřičným článkům. Takže taky na pikaču.
Ještě že jich mám "pět a půl" a těch pár si spravím přímou editací tabulek v db.
Opět tedy další věc co nechodí - díky (pokud si myslíte, že to je změnou použité komponenty na komentáře - jste bohužel na omylu).
Teď ještě zbývá abych nerozchodil Remository (až ho autor předělá pro J! 2.5 jak slibuje) a "dokonalý" přechod bude úplný. Zatím jediné co funguje na 100% je přenos uživatelů, se vším ostatním byly (ikdyž malé) problémy.
Ještě jednou pomyslné díky vývojářům J! Tohle jsou drobnosti, co celou zbylou dobrou práci posílají - no víte kam.....

26. úno 2012 22:15 #90476
Odpověď od petr
Uživatel

JardaKo napsal: Rozchodil jsem komentáře (jen místo již komerčního Compojoom Comment) jsem přešel (ještě tedy ne na naostro spuštěném webu ale jen na lokální instalaci) na JComments. Dopadlo to jak jsem si bohužel myslel - import původních komentářů sice proběhl bez problémů, až na jedno malé ale. To ale je, že jsou rozházeny (nebo nejsou vůbec) komentáře k patřičným článkům. Takže taky na pikaču.
Ještě že jich mám "pět a půl" a těch pár si spravím přímou editací tabulek v db.
Opět tedy další věc co nechodí - díky (pokud si myslíte, že to je změnou použité komponenty na komentáře - jste bohužel na omylu).
Teď ještě zbývá abych nerozchodil Remository (až ho autor předělá pro J! 2.5 jak slibuje) a "dokonalý" přechod bude úplný. Zatím jediné co funguje na 100% je přenos uživatelů, se vším ostatním byly (ikdyž malé) problémy.
Ještě jednou pomyslné díky vývojářům J! Tohle jsou drobnosti, co celou zbylou dobrou práci posílají - no víte kam.....


A jak moc rozsáhlý web máš?
Můžeš dát odkaz. Protože jestli něco spravuješ tím, že to opravuješ ručně, tak si to nedokáži představit u větších projektů.

Jsem člověk, který neumí vše.Ale je ochoten se ledasčemu naučit :)

27. úno 2012 11:09 #90503
Odpověď od Jarda Kozel
Začátečník
Již jsem to tu psal, můj web je malý (odkaz dát nelze, neboť je na vnitřní síti). Proto se taky pohoršuji nad skutečností, jaká je situace a že bezproblémový přechod na novou verzi si nedokážu představit (a u velkých webů už vůbec ne - tedy po mých dosavadních zkušenostech).
Budiž to varování (nebo možná spíš upozornění) pro ty, kteří spoléhají na rychlý, bezproblémový a nejlépe "oneclick" postup - zatím takový prostě není.
Jeslti si někdo myslí, že "nějak" rozchodí web na J!, a má vystaráno, že dál jen bude řešit drobnosti typu změny šablony, tak je (jak po několikáté zdůrazňuji po mých dosavadních zkušenostech s přechodem) na velkém omylu.
A jen tak mimochodem - po převodu vám zůstane dost duplicitních (a tedy zbytečných) tabulek v databázi. Smazat si je už musíte sami.............

Powered by Fórum