Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

1.5 --> 2,5

19. úno 2012 23:56 #90046
1.5 --> 2,5 od Jaanekk
Uživatel
Ahoj,
jak mohu "zmigrovat" stránky postavené na joomla 1.5 na j 2,5.

Vím že je na to komponent jUpgrade, ale "zmigruje" mi i dané komponenty atd.

Jde o to že joomlu jako takovou by to asi zvládlo přenést, ale jak to udělá s Kunenou a Community Builderem atd?

TO budu muset každou kompoenntu modul atd ručně předělávat?

díky

20. úno 2012 01:21 #90049
Odpověď od Bong
Moderátor
Rozšíření budete muset migrovat samostatně. Buď prostým přenesením tabulek databáze, nebo nějakým nástrojem.

Jak migrovat konkrétní rozšíření se dozvíte nejlépe na stránkách těchto rozšíření...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

20. úno 2012 11:44 #90069
Odpověď od Jarda Kozel
Začátečník
Jestli si děláš iluze, že jUpgrade přenese samotnou J1.5 na J2.5 a bude to OK, tak na to rychle zapomeň. Já mám na svém webu (dá se říci) jen základ - J1.5., uddeIM, Kunenu,Remository, JComment, používám defaultní šablonu. Udělal jsem upgrade (resp. migraci) jak je popisováno tady a bláhově jsem si myslel, že budou jen drobné nesnáze. OPAK je pravdou (ještě teď jsem nasrán - sorry ale to se nedá jinak popsat).

Že to nepřenese na 100% rozšíření třetích stran bych pochopil. Že to ale nepřenese ani prosté řazení článků a jejich rozčlenění, totálně to rozháže jejich navigaci i uvnitř samotných článků jsem nečekal.

Podle mého se autoři J! na uživatele s J1.5 ohledně přechodu na vyšší verzi totálně vys..li. Po mých zkušenostech - jestli někdo tvrdí, že to přenesl bez problémů - tak lže.

Důrazně doporučuji si ostrou zálohu rozjet na lokále (např. EasyPHP) a migraci vyzkoušet.

Oneclick to rozhodně není!

P.S. Kunenu to přeneslo bez problémů (kromě češtiny, která v language balíčku není úplná!) UddeIM jsem si rozchodil přepsáním tabulek v databázi, komentáře zatím neřeším a Remository zatím taky ne protože se patlám s opravou všemožných odkazů.

P.S.1 co jsem mluvil v pátek s jedním kolegou - dopadl úplně stejně. Já mu v ten pátek nevěřil resp. jsem si říkal že to nemůže být taková hrůza. Po osobní zkušenosti z víkedu - JE to hrůza.
Poděkovali: raduna

20. úno 2012 15:25 #90079
Odpověď od raduna
Začátečník
Tak to dík, za ztrátu iluzí. Právě jsem se chystala k tomu samému, ale s velmi obsáhlým webem. Díky, že jsi se podělil o zkušenost. Palec nahoru.

Doufám, že až někdo vykoumá bezbolestný přechod, že se též podělí.

20. úno 2012 19:40 #90117
Odpověď od Jarda Kozel
Začátečník
Já začal mít neblahý tušení v okamžiku, kdy se objevil jUpgrade - a zjistil, že to není přímo od tvůrců J! (to bylo v době uvedení prvotní verze 1.6). V té tobě se (i tady) ale objevily informace, že by měl existovat oficiální "přechodový" program z verze 1.5 na novější (v té tobě) 1.6 či 8, s povzdechem, že to snad nedopadne jako s přechodem z 1.0 na 1.5. Tak jsem ve skrytu duše doufal.
Po víkendu raději nedoufám - a předělávám :S . Hrozně rád bych se mýlil - hlavně pro lidi co jsou zvyklý na "oneclick" - ty zatím lituju.
Nejlepší ale je osobní zkušenost - hoď si aktuální web na lokál, raději si všechny rozšíření stáhni z webu k sobě a zkus to. Sám uvidíš, nemůžeš tím nic ztratit.
Po svý zkušenosti - zatím - v bezbolestný přechod nevěřím.
A to jsem byl na vážkách - po přečtení leckdy ne moc přívětivých recenzí na jUpgrade - koupit placený prográmek na přechod. Ještě že jsme to neudělal, nevěřím ani tomu, že by to šlo bez problémů. Byly by to pravděpodobně jen vyhozený peníze.

20. úno 2012 20:29 #90118
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Nemylis se. Joomla se na nas vykaslala uplne stejne, jako pri prechodu z 1 na 1.5. Neni to dlouho, se to tady resilo. Ja s tim mam taky celkem problemy. O jUpgrade ani nemluve.

Powered by Fórum