Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Fotky se nechtějí zobrazit

29. kvě 2015 16:31 #121966
Odpověď od BrokenJirka
Návštěvník
BONG: Jinak byla adminem smíchána dva různé problémy dohromady.
Jeden s dotazem na odkazy na obrázky, to potřebuji abych mohl vkládat obrázky do fóra!
A druhý problém je že se mi nezobrazují obrázky v anglické verzi.

udělal jsem dva topiky a je to smícháno do jednoho, coz se mi moc nelíbí! A nechápu proc to tak nekdo udelal. Ted to muzete cele rovnou smazat prosím!

29. kvě 2015 17:47 #121968
Odpověď od Bong
Moderátor
Jenže ta vlákna spolu souvisí. Do jakého fóra chcete co vkládat? Žádné fórum na stránkách nemáte. Zde na fórum se obrázky vkládají tak, že je přímo nahrajete jako přílohu a případně zobrazíte tagem přímo v příspěvku. Odkazovat je sice také možné, ale toto je nejlépe řešit uložením obrázku u nějakých externích služeb. Pokud to bude jen u vás na webu, tak po smazání zde bude obrázek nedostupný a případný uživatel, který řeší stejný problém "nebude v obraze".

Zkuste si opravit práva: v Administraci webhostingu : Webhosting - Nástroje: Opravit práva souborů

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

01. čvn 2015 21:30 #121999
Odpověď od BrokenJirka
Návštěvník
Do jakého fora? Do obecneho! Nebo chci treba poslat emailem odkaz na konkretni fotku kamaradovi, tak jak to jde u externích služeb např piccasaweb. Jde toho v joomgallery dosáhnout?
A ted k problemu nezobrazování se fotek v subkategoriích anglické verze. Nejde se prosim nekdo kdo pracuje s joomgallery a vytvářel vícejazyčné stránky?Jsem už zoufalý....

01. čvn 2015 21:52 #122003
Odpověď od Bong
Moderátor
To, že není přímý přístup k souboru ve fotogalerii není jen případ Joomgallery, ale i ostatních galerií a komponent pro stahování souborů. Jinak by nešel případně zablokovat přístup nepřihlášeným nebo neplatícím návštěvníkům.

Odeslat odkaz na fotografii bývá ve fotogaleriích standardní tlačítko, podívejte se do nastavení a povolte jej. stejně tak se podívejte do nastavení zda nejde povolit přístup přes přímou URL (ale pochybuji).

Už jste zkusil opravit práva?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

01. čvn 2015 22:05 - 01. čvn 2015 22:06 #122005
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
S joomgallery dělám již dlouho.
Pokud chcete dát odkaz jen na obrázek musíte na něm dát pravé tlačítko a kopírovat url obrázku, např - www.zs-janskeho.cz/index.php/galerie/ima...t=raw&type=img&id=14
Pokud ho chcete v plné velikosti (musíte povolit nahrávání originálů), pak to už musíte vypsat takhle - zs-janskeho.cz/images/joomgallery/origin..._den_19/P1000862.jpg

Nevím, zda se to dá nějak nastavit, aby toto šlo kopírovat z frontendu, ale myslím, že ne.

Co se týče jazykových verzí.
Musíte mít vytvořeny kategorie obrázků v obou jazykových verzích a do obou kategorií obrázky nahrát.
Pro vícejazyčné weby (třeba 4-5 jazyků) to není šikovné, proto pro ně raději používám phoca gallery
Poděkovali: Bong

01. čvn 2015 22:37 #122011
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Tak jsem to dohledal, odkazy jde kopírovat přímo z frontendu (zatím jsem zkusil jen chrome)
www.zs-janskeho.cz/index.php/galerie/ima...=raw&type=orig&id=14 (pravé tlačítko a otevřít odkaz na nové kartě)
www.zs-janskeho.cz/index.php/galerie/ima...t=raw&type=img&id=14 (pravé tlačítko a otevřít obrázek na nové kartě)

liší se tedy v type=orig a type=img

Powered by Fórum