Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

User profile

12. bře 2013 20:14 #105332
Odpověď od Stanley100
Začátečník
Myslíte zmazať niektoré súbory z template/js/? Lebo keď tak pozerám, v media/system/js je tiež niekľko podobných súborov, vrátane motools more a core. Skúšal som zmazať aj tie, aj pomazať v rôznych kombináciách tie zo šablóny ale bez úspechu, buď mi potom nešla slideshow obrázkov, alebo login okno, alebo sa zmenilo písmo moc tam priestor nevidím (možno superfish, hover, scroll) ale asi ste mal na mysli iné čistenie ako to o ktorom hovorím ja. V ktorých súboroch by som sa teda mal pohrabať?

12. bře 2013 22:35 #105337
Odpověď od Cony
Moderátor
Hlavně v souboru index.php šablony. Do adresáře media raději nešahejte, úpravy dělejte jen v adresáři šablony.
Když si prohlédnete co vše Vám šablona nahrává (Zobrazit zdrojový kód stránky), zjistíte že plno věcí se nahrává dvakrát (např. mootools) - preferujte spíše věci z Joomly (tedy z adresáře media) než z šablony. V šabloně mohou být nějak upravené, a různá rozšíření s nimi mohou mít problém.

25. bře 2013 22:21 #105983
Odpověď od Stanley100
Začátečník
Zdravím, po čase sa opäť ozývam. Potýkam sa s pomalším načítaním stránky, zrejme práve z dôvodu že na začiatku sa načítava kopec zbytočných informácií, problém ale je identifikovať ktoré sú to a ako ich odstrániť. V súbore index.php šablóny toho nieje veľa a vždy keď napr. nejaký script odstránim, prejaví sa to negatívne. Spomínaný tu bol 2x načítaný mootools, no ja ho tam vidím len raz, a potom ešte mootools-more a motoools-core v súbore media, keď s nejakými pohnem, tiež sa to neprejaví dobre.
Moja druhá otázka znie, či sa dá nejako nastaviť, aby sa čítanosť článkov pripočítala jednému užívateľovi povedzme len raz za 24 hodín a nie ako teraz, že keď dám 5x za sebou F5, tak pridá 5 čítaní, to je dosť nezmysel. Hľadal som aj doplnky, ale žiadny som neobjavil, zrejme to bude treba upraviť v kóde, mal by niekto nápad, ako na to? Ďakujem

27. bře 2013 22:24 #106067
Odpověď od Stanley100
Začátečník
Nejaké nápady? Zrejme bude treba upraviť nejaký zo súborov z priečinka com_content buď v administratorovi alebo normálne v komponentoch. Hľadal som aj na anglických fórach ale absolútne nič užitočné tam nebolo, ale neverím, žeby sa nedalo nastaviť, aby sa počítalo medzi hits len unikátne prečítanie článku povedzme raz za 24 hod z jednej IPčky, namiesto zarátania každého otvorenia stránky. Dík za pomoc

27. bře 2013 22:54 #106068
Odpověď od Cony
Moderátor
Spíš než jádro Joomly by jste měl upravit šablonu. Možná nejlíp použít nějakou rozumnější, která se nehádá s Jádrem Joomly a nenačítá "tunu" skriptů.

Powered by Fórum