Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Aktualizace Jooma 4

30. srp 2021 18:23 #144766
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud se nepletu, byla to chyba v 3.10.0, kdy ze z výchozího kanálu nabízela aktualizace na 4.0. Opraveno to bylo v 3.10.1. Viz release notes . Bohužel velmi nepříjemná chybka, pokud někdo nedával pozor při aktualizaci, mohl si takto zavařit...
Poděkovali: Ernst

05. kvě 2024 13:17 #149410
Odpověď od Aqui
Začátečník
Zdarec borci,

mám malou otázku.

Zkouším na lokálu migrovat starší webík s Joomla 3.10.12 na 4.
Zkouším ofiko postup, který na mne vyskočil v administraci, že je vše špatně....od staré verze PHP5.x.x. až po ukončení podpory Joomly3.
Tak jsem ten návod procházel, i nějaké jiné, jsou téměř stejné.
Vůbec mi to žádnou novou verzi 4 Joomla next nenabízí.
Pluginy, M, C, třetích stran aktualizováno a povypínáno. Globální kontrola, mezi pamět, prošlá mezipamět, vše pročištěno, DB tabulky opraveny,....a nic.
Jak moc je důležité a jaké je min. konfig. jednotlivých rozhraní: PHP, Mysql,....jestli stále nečeká na vyšší verze, ale to bych čekal, že mi právě řekne nějaký souhrnný report před upgradem.
Ale nemohu se posunout dál, nemám nabídku linku k migraci.

Kde dělám chybu? Díky za rady a měnší nakopnutí ;-).

Zdarec :-) Aq.

05. kvě 2024 15:44 #149411
Odpověď od Aqui
Začátečník

Aqui napsal: Kde dělám chybu? Díky za rady a měnší nakopnutí ;-).


Tak jo, asi už to mám.

Při kontrole prvků C,M,P třetích stran a jejich deaktivace pro možnou nekompatibilitu s Joomla4 jsem také povypínal hlášení o tom, že je nelze aktualizovat pro nedostatečné PHP.
V "Rozšíření -> Spravovat -> Stránky aktualizace" jsem si také omylem deaktivoval službu aktualizace Joomla. A tady se to celé po...

Při aktivaci už se mi začala ukazovat hláška o možnosti nové verzi, avšak nebude aktualizováno pro stále nedostatečné PHP.

Lokál jsem tedy z PHP 5.6.4 přesunul na 7.4.x. Našel jsem menší doporučení pro J4 (níže).
Po přesunu na PHP7 už se začalio něco dít...Joomla4 Pre-update Check.
Takže návody jsou bez potíží, opět jen chbyička mezi židličkou a klávesou ;-)

Jinak přidávám drobnost pro ostatní "migranty" a nezapomeňte: zálohujte, zálohujte, zálohujte.

Requirements for Joomla! 4.x
SoftwareRecommended 1 Minimum 2 More Information
PHP8.27.2.5 (spustil jsem lokál na 7.4.x)Modules: json, simplexml, dom, gd, mysqlnd or pdo_mysql (aktivoval jsem) or pdo_pgsql (aktivoval jsem)
Databases
MySQL8.05.6 (spuštěno na 5.7.44)

Zdarec :-) Aq.

08. kvě 2024 16:41 #149418
Odpověď od Aqui
Začátečník
Zdar Borci,

tak jsem tu zas.
Vy co máte najeto desýtky nebo stovky migrací, budete vědět proč po migraci Joomla 3.10.12 na 4.4.4 na konci vypadne toto hlášení?

Table 'DB.jos_guidedtours' doesn't exist
Proč se tedy nevytvořila?

a dále
JInstaller: :Instalace: Chyba SQL Illegal mix of collations (utf8mb4_unicode_ci,IMPLICIT) and (utf8mb4_general_ci,IMPLICIT) for operation '='

Nějaký mišmaš v DB tabulkách, ale každá komponenta si při instalaci volí své porovnávání, málo kdy respektuje "hlavní" nastavení.
Takže má toto mít nějaký vážný vliv na běh Joomly 4 samotné?
Nic jsem nevysledoval, ale totožná hláška vyskakuje, když se na starém webu snažím migrovat JoomGallery, kterou tady na fóru zřejmě nikdo nikdy nekomentoval, tak jsem tak trochu ve slepé ulici.

Máte nějaké nápady?

Zdarec :-) Aq.

08. kvě 2024 17:37 #149419
Odpověď od JR
Začátečník
Já mám teda pocit, že JoomGallery umírá 😀

Powered by Fórum