Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

User profile

02. bře 2013 22:11 #104764
Odpověď od Cony
Moderátor
CSS soubor Vám tato rozšíření ukazují. Vždy je u pravidla napsáno z kterého CSS souboru se bere, když na jeho jménem podržíte myš, zobrazí se celá cesta.
PHP soubor tímto nenaleznete, ale můžete se podívat na kód, který generuje (např. nějakou CSS třídu) a pak hledat v souborech Joomly. Viz Fenrisův návod jak hledat a najít .

06. bře 2013 18:05 #104944
Odpověď od Stanley100
Začátečník
Zdravím. Žiaľ, stále tam píše cestu k css súboru v ktorom sa dané príkazy nenachádzajú. V shoutboxe ktorý odosiela správy enterom som po preskúmaní objavil príkaz:
<textarea id="KIDE_txt" class="KIDE_dc_admin" onkeyup="kide.check_shift(event, true, false)" onkeydown="kide.check_shift(event, false, false)" onkeypress="return kide.pressedEnter(event, false)" name="txt" rows="4" cols="50" maxlength="3000"></textarea>

A v shoutboxe, ktorý odosiela stlačením tlačítka Odoslať (a ktorý chcem aby odosielal rovnako enterom) je príkaz:
<textarea id="message" onkeyup="textCounter('message','messagecount',200);" onkeydown="textCounter('message','messagecount',200);" name="message" rows="5" cols="20"></textarea><input id="shoutbox-submit" type="submit" value="Odoslať" name="shout"></input>

Čo myslíte, šlo by to nejak spojiť aby som dosiahol svoj cieľ, alebo je to komplikované?

2. otázka znie: prečo nemôžem upravovať články priamo cez web? Na začiatku mi to nešlo, potom chvíľu áno a teraz znova nie. Článok napíšem v admine, všetko normálne publikuje ale keď si chcem článok upraviť cez web cez tlačítko "Upraviť článok" v pravo hore, článok otvorí ale keď kliknem na uložiť nič sa nedeje, keď kliknem vedľa na zrušiť, normálne to zruší. Kde je chyba?

3. otázka: Akým spôsobom zresetovať počítadlo návštev napr. článku (hitov) alebo hodnotenia(extravote)? Nainśtaloval som si modul, ktorý ale zmaže všetky hity, ja chcem len na konkrétnych článkoch. Tiež som našiel nejaké návody, ktoré uvádzajú spôsob cez phpMyAdmin ale v tejto SQL administrácii mi jos_content_rating ani iné podobné nezobrazuje, sú tam a23iu_content_rating, bak_gib7g_content_rating, bak_s02p1_content_rating, bak_s02p1_content_rating, no zdajú sa byť prázdne, nenachádza sa v nich ponuka vymazania hitov, výberu konkrétneho článku ani nič z toho čo sa udáva v návodoch. Čo mám teda robiť aby som tie hity zresetoval? Ďakujem

06. bře 2013 18:14 #104945
Odpověď od Cony
Moderátor
ad 1/ to také není CSS kód ale HTML, takže aby jste jej našel, postupujte dle Fenrisova návodu. Shoutbox bude nejspíš nějaký modul, nastudujte tzv. template override, pokud je modul dobře napsaný, té funkčnosti docílíte.

ad 2/ Na stránkách se Vám nejspíš hádají nějaké Javaskripty, dost možná právě ten shoutbox. Zkuste ho na chvíli vypnout a uvidíte, jestli Vám editace článku funguje.

ad 3/ jos_ si ve Vašem případě nahraďte za a23iu_, zajímá Vás tedy tabulka a23iu_content_rating

07. bře 2013 10:17 #104966
Odpověď od Stanley100
Začátečník
Ďakujem, návod je prehľadný mal by som to zvládnuť, spôsobom pokus omyl.

Stále tam hapruje ten mootools.js, keď ho vyhodím z indexu, ide úprava článkov ale zas nejde vyskakovacie login okno (#helpdiv), keď ho tam nechám tak zas naopak, úprava nejde, ale ide login okno. Skúšal som stiahnuť viac verzií mootoolsov ale žiadna negungovala. Môže byť chyba aj niekde v php súboroch šablóny? Dá sa odhaliť?

V tom phpMyAdmin sa mi nejak ťažko orientuje, otvorim a23iu_content, nájdem z 34 polí tú ktorá pojednáva o hits:
30 hits int(10) UNSIGNED Nie 0 Zmeniť Zmeniť Odstrániť Odstrániť Zobraziť viac operácii Viac
..ale čo ďalej? V 23iu_content_rating sú položky ako content_id, rating_sum, rating_count, lastip, ale tiež sú všade nuly, keď otvorím zmeniť je to prázdne, bude to asi len pre pokročilých programátorov, že?

07. bře 2013 11:36 #104972
Odpověď od Cony
Moderátor
V PHP chyba není, je v JS.

Aktuálně máte na úvodní stránce chybu js, která je v souboru js/script.js v šabloně, a ve ketrém je z nějakého důvodu znovu definován SqueezeBox (modální zobrazení), i když už v Joomle je. zkuste kontaktovat autora šablony, třeba má novou verzi...

Zdá se že phpMyAdmin vidíte poprvé v životě, raději v něm tedy neoperujte. To co popisujete je struktura tabulky, nikoliv její data.

08. bře 2013 12:05 #105035
Odpověď od Stanley100
Začátečník
Zaujímavé. Vadí niečomu ten konflikt? Predajca šablóny dlhodobo neodpovedá, tým smerom sa nepohnem, keď tak tú chybu budem ignorovať.

Ten phpMyAdmin mi stále nedá spávať, potrebujem z neho totoiž práve vytiahnuť nejaké dáta do modulu UZ_Birthday resp. Birthday List, kde odo mňa vyžadujú nasledovné údaje (postup z extensions.joomla.org/extensions/calenda...istoric-events/20634 mi nefunguje):
Birthday Table (a23iu_contact_details)
Birthday Column (cb_dtumnarodenia)
Bday Table Unique Id (id)
Name of User table (a23iu_contact_details)
User Table Unquie Column (id)
User table field (name)
Condition (b.cb_dtumnarodenia)
Days before birthday (300)
Days after birthday (7)
Display Todays birthday (3)
Display Upcoming birthday (3)
...údaje v zátvorke som prevažne zadával, neviem či až sem siaha podpora tohto fóra alebo či sa to tu už v minulosti neriešilo, ide mi hlavne o to, ako sa v phpMyAdmin dopátrať k názvu danej tabuľky, kde sú obsiahnuté horeuvedené dáta. Ďakujem

Powered by Fórum