Přihlásit se
Inzerce

Jaké funkce může Váš e-shop nebo web mít? Takové, jaké budete chtít.
Profesionální webové stránky a internetové obchody postavené na CMS Joomla!

Logo Linelab

Protože se posledních několik dní zabývám rojížděním několika svých osobních webů postavených na Joomla! a musím proto nahradit řadu starých, v Joomla! nepoužitelných komponent (jen pro vaši představu - bez problémů jsem provozoval verzi Mambo 4.5 někdy z poloviny roku 2003) mám to z první ruky.

No i já jsem začal řešit problémy typu - "chci galerii, co je k dispozici?" nebo "chci komentáře, co se nabízí?" S těmito dotazy se tady na fórech setkáváme velmi často. Výsledkem mého bádání je několik odkazů, které bych vám chtěl v tomto článku představit. Je tu jen trošku drobný problém - stránky jsou v angličtině.


Začneme skvělou stránkou, která shrnuje komopnenty, moduly a boty pro Joomla! a najdete ji na http://developer.joomla.org. Jedná se o stránku zajišťující vývojářům jakýsi komfort, kdy se nemusí starat o to, co, kam a jak uložit. Mají k dispozici úložiště, fórum, oznamování verzí apod. Pro uživatele je to také velmi dobrý projekt, protože v projektech můžete snadno hledat a stáhnout si, co pořebujete. Jinými slovy - kdo zná http://sourceforge.net ví o čem je řeč.

Ještě zajímavější je však jedna stránka z diskuzního fóra na joomla.org. Uživatelé si dali tu práci a vytvořili velmi vyčerpávající seznam kategorií všech různých doplňků k Joomla! a vy s nimi můžete jednoduše pracovat. Na stránce http://forum.joomla.org/index.php/topic,25317.0.html najdete obsáhlý odkazovník na jednotlivé sekce, kde si už dohledáte, co potřebujete. Pokud objevíte něco nového, můžete to tam nechat připsat. Dle mne je to jedna z nejobsáhlejších sbírek odkazů na porjekty pro Joomla! a hlavně jsou i odzkoušené, protože odkazy sem přidávají jen uživatelé Joomla!
S chutí do toho, najděte si, co potřebujete.