Přihlásit se
Inzerce

Jaké funkce může Váš e-shop nebo web mít? Takové, jaké budete chtít.
Profesionální webové stránky a internetové obchody postavené na CMS Joomla!

Logo Linelab

Když člověk dělá něco opakovaně, přemýšlí jak si práci zjednodušit. Instalace Joomly je toho zářným příkladem. Zvlášť komplikovanější operace, jako implementace více jazyků, shopu, diskuze a podobně pro zjednodušení přímo vybízí. No a tak vznikají balíčky...

Minulý týden zde na našem webu proběhla zpráva o uvolnění speciálního balíčku Mamba 4.5.2.3 Martina Petráska, který obsahuje výběr nejčastěji používaných komponent a modulů. Vše je lokalizováno do češtiny, stačí nainstalovat na vhodný webhosting a už se může vybírat šablona a plnit web texty.
Martinův balíček se jmenuje: Mambo MCZ-rc2 -a stahovat ho můžete zde. Homepage autora je pak www.petrasek.info

Další zajímavý balíček je Joomla! eCommerce Edition.
Tento balíček obsahuje Joomla! (aktuálně 1.0.7) a shop Virtuemart včetně potřebných bootů a modulů. Opět stačí nainstalovat, doplnit naši češtinu a nastavit. Čeština je v shopu již obsažena, případně ji lze přidat z Language Packu.
Homepage je www.virtuemart.com a balíček lze stáhnout zde.

Poslední balíček, který bych Vám dnes rád představil je Joomla_Multilanguage_Pack.
Tento balíček by měl pomoci všem, kteří potřebují mít web s podporou více jazyků. Opět obsahuje vše potřebné (v obsáhlém výčtu jazyků je i čeština) pro spuštění funkčního webu.
Osobně jsem odmazal hned po instalaci nepotřebné jazyky a přiloženou češtinu nahradil češtinou z joomlaportal.cz. Pak bylo ještě třeba upravit nastavení mambelfish (odmazat nepoužívané jazyky) a bylo hotovo.
Stáhnout Joomla_Multilanguage_Pack je složitější. Je třeba se zaregistrovat na www.joomlaya.com (což už jistě většina z nás učinila) a pak stahovat zde.

Všem, kteří si dali nemalou práci s přípravou takovýchto balíčků patří neskonalý dík, protože je třeba balík nejen vytvořit a odladit, ale ještě průběžně aktualizovat a opravovat nově nalezené chyby, ale výsledek stojí za to.

HonzaG


Že mají balíčky smysl, dává za pravdu i www.mambohosting.cz, kde v rámci hostingu získáte předinstalované Mambo s češtinou, editorem a několika dalšími šikovnými utilitami ...