Přihlásit se

Joomlu! 1.5 RC3 [codename: Takriban] je již možno stáhnout. Nejdříve tu byla 'Red Barchetta', pak Endelo RC (znamenající vývoj, postup ... vylepšení). Takriban znamená 'témeř blízko'. Takže - jsme skoro u cíle. Stabilní verze je velmi blízko.

 

 

Jen poznámka na úvod : Toto je přeložená oficiální zpráva z www.joomla.org. Protože byl článek delší, přeložil jsem jen část, duch však zůstal zachován.

Je to to již 10 týdnů od RC1 a 5 od RC2 a díky odezvě komunity, provedli jsme mnoho vylepšení a oprav. Přijmutí Joomly! 1.5 bylo až neskutečné, mnoho lidí se zanořilo do nobého API a hledalo způsob, jak ji rozezpívat. Aktuálně probíhající Joomla! 1.5 šablonová soutěž je velmi sledována, stejně jako vzrůstá počet nativních rozšíření pro Joomlu 1.5, přidávaných do Joomla! Extensions Directory. Joomla! 1.5 je skutečně strhující moment.


Něco o technické stránce věci

Důležité - musíte upgradovat! V první release candidate verzi (RC1) jsme objevili 3 bezpečnostní problémy, jeden SQL injection, jeden XSS and několik problémů s plnou cestou. Tyto problémy byly vyřešeny v RC2, ale žádné další problémy se již neobjevily.


Balíčky

Pro verzi 1.5 Takriban RC3 je k dispozici úplný balíček. Jako obvykle jsou balíčky dostupné ve třech verzích komprimovaných balíčků (zip, tar, bzip2). Odkaz ke stažení pro tuto verzi:

http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=2892

 

Instrukce pro upgrade

 

Upgrade z jakékoliv verze Joomly! 1.5 na 1.5.RC3 spočívá pouze v jednoduchém přepsání stávajících souborů soubory z příslušného upgradovacího balíčku. Pozor: při beta a RC vývoji mohou být odstraněny některé soubory z jádra. Použití výše uvedené metody pro upgrade může ponechat některé nepotřebné soubory na místě. To může být odstraněno čerstvou instalací poté, co bude uvedena stabilní verze a exportem/importem vaší databáze. Mezi Beta a RC3 verzí byly v databázi provedeny drobné změny. Podívejte se do složky /installation/sql/mysql na soubor diff.sql. Spusťte jej pomocí nějakého databázového správce jako např. phpMyAdmin a updatujte vaši databázi.

 

 Poznámka překladatele : Čeština se zde objeví asi v průbehu pondělka...