Přihlásit se
Titulek jsem si vypůjčil od rapperů, chceme být styloví. Včera byly ohlášeny výsledky soutěže o nejlepší open source projekty.Joomla byla nominována v jedné z kategorií.  Zde přinášíme překlad zprávy z oficiálních stránek.
Firma Packt Publishing vyhlásila Joomlu! vítězem ceny  "Best PHP Open Source Content Management System" (Nejlepší svobodný PHP redakční systém) za rok 2007.

Tuto prestižní cenu vyhrála Joomla! již podruhé. Další pořadí obsadil Drupal následovaný e107.

Porotci ocenili to, že Joomla! je 'pravděpodobně jeden z nejúspěšnějších případů ve světě open source posledních let'. První verze se objevila v září 2005 a od té doby neustále roste a stala se nejstahovanějším redakčním systémem na internetu.

Porotci také zmínili některé faktory, které pomohly Joomle! k vítězství. "V prvé řadě je to front-end pro správce a koncové uživatele, který dává uživatelům jednoduchý a tradiční vzhled firemních stránek přímo v základu. Znovu také porotci zmínili velikost a rychlou odezvu komunity, která se s případnými problémy vyrovnává opravdu rychle."

Vedoucí projektu Joomla! Johan Janssens řekl, že toto ocenění řadící se do utěšeně rostoucí sbírky, je ocenění projektu jako celku.

"I když nevidím do myslí porotců, jsem si jist, že největší bohatost Joomla! komunity a zaměření se na vytvoření frameworku nové generace, demonstruje sílu projektu."

 
"Také bych chtěl poděkovat firmě Packt za jejich podporu ve svých publikacích a oceněních. Packt rozumí duchu open source, to je jasné."


Joomla! se také dostala do finálové pětky ocenění skrž všechny kategorie, výsledky budou ohlášeny v pátek 2.listopadu, držte nám palce.