Přihlásit se
To, že je na světe nová verze 1.0.13, která je spíše bezpečnostním upgradem patrně asi víte. Protože se na oficiálních stránkách objevilo oznámení, přinášíme vám volný překlad, protože obsahuje docela zajímavé poznámky kdy a jak upgradovat vaši starší verzi.

Obecné informace

Joomla! 1.0.13 [ Sunglow ] je již možno stáhnout.

Nové vlastnosti Joomly! 1.0.13 oproti starším verzím:

  • Oprava několika bezpečnostních chyb|
  • Vylepšeno ukládání hesel
  • Lepší správa parametru Register Globals Emulation
  • Nastavení pro zpětnou kompatibilitu při použití Itemid
  • Vylepšená bezpečnost adnministrativní části
  • Vylepšená podpora přepínání HTTP/HTTPS

Protože je Joomla! 1.0.13 hlavně bezpečnostním updatem, je proto důležité, abyste upgradovali, ale doporučujeme, že tomu budete věnovat docela dost pozornosti. Toto vydání obsahuje několik vylepšení v systému ukládání hesel aby vylepšilo bezpečnost na Joomle! postavených stránkách.  Tyto změny však mohou přinést nekompatibilitu s některými rozšířeními třetích stran, zvláště bridgů. Pokud vaše Joomla! stránky využívají bridge, které mají vlastní přihlašovací moduly jako např. Community Builder, Virtuemart nebo jiné, upgradujte vaše stránky až poté, co budou updatovány i vaše rozšíření.

 

Změny v ukládání hesel by však měly být transparentní pro registrované uživatele vašich Joomla! stránek. Poté, co se uživatel poprvé přihlásí po provedeném upgrade, bude jeho heslo automaticky převedeno do nového systému. Z důvodu tohoto automatickéhopřevodu je důležité, abyste si provedli zálohu vaší databáze před tím, než upgrade provedete. Poté, co bude tento proces převodu hesel zahájen, nemůže být vrácen zpět.

Informace o vydání

Verze 1.0.13 je dostupná jako kompletní balíček, který obsahuje všechny soubory nebo jako patch, který obsahuje jen změněné soubory oproti dřívější verzi Joomly! 1.0.x.

 Čeština je dostupná na našich stránkách v sekci Ke stažení.