Přihlásit se
Další várka vývojářských klípků : Joomla! 1.0.9 Beta2 a měsíční přehled událostí. Opět je to jen volný překlad na dané téma.

Joomla! verze 1.5 se nám blíží, ale práce na ní postupují pomalu. Vývojářský tým se však věnuje i "starší" stabilní řadě 1.0.x. Před několika dny byla ohlášena verze Joomly! 1.0.9 beta 2. Upozorňuji na to, že se jedná o verzi Beta, tedy zkušební, která není určena k nasazení na produkční servery, můžete jí otestovat a případné chyby nahlásit. Tým zvolil tuto strategii hlavně proto, aby se už neopakovaly "kopance" s nestabilní verzí jako byla verze 1.0.5, která byla ihned po zveřejnění stažena. Takže jste-li odvážní, testujte. Nepořebujete tolik odvahy, jako na testování verze 1.5.

Verze 1.0.9 by neměla přinášet žádné zásadnější změny, spíše se soustředí na mnoho chyb verze 1.0.8 (píše se o 120 opravených chybách a 9 bezpečnostních problémech s malou závažností). Seznam jsem proletěl a narazil na několik věcí jako např. možnost smazat superadmina, pokud ještě nějaký zůstává (řešilo se i tady v diskuzích), pro přihlášení na back end je možno mít už jen jednu session u každého uživatele a TinyMCE bylo upgradováno na verzi 2.0.6.1.

Zároveň začal vycházet měsíční přehled aktivit. Z jeho obsahu vybírám (vše se týká verze 1.5):

  • Pokračují práce na novém vzhledu backendu neboli správcovské části, momentálně to vypadá takto
  • Stále se pracuje na již oznámené možnosti importu DB při instalaci
  • Joomla! je součásti Google Summer of Code, což je soutěž vyhlašovaná Googlem pro studenty, kteří o prázdninách mohou programovat pro různé projekty. Vítězné projekty jsou honorovány. Pro Joomlu to může znamenat, že se pro něj vytvoří mnoho nových modulů a komponent a tím se výrazněji vylepší její pozice na trhu. Více informací zde.
To jsou asi nejdůležitější body, které mne zaujaly.