Přihlásit se
S velkou radostí jsem si na www.joomla.org přečetl článeček o tom, co se mi stává celkem běžně. A s ještě větší radostí jsem si přečetl, že tato můra je pryč. Alespoň v nové verzi 1.5.

Když se v Joomle! (nebo i v Mambu) rozepíšete, asi se vám mnohokrát stalo, že jste dopsali článek, klikli na tlačítko Uložit  (případně Save, dle jazykové verze) a objevila se přihlašovací obrazovka pro přihlášení na Joomla! stránky. Pokojně jste se přihlásili a zjistili, že vše, co jste zapsali, je nenávratně pryč.

Vypršela totiž doba, po kterou Joomla! udržovala vaše sezení aktivní a poté vás z bezpečnostních důvodů odhlásila. To se ovšem dozvíte až tehdy, když se objeví znovu přihlašovací dialog.

Včera se v Joomle! verze 1.5 objevila nová funkce, která ukládá vámi vytvořený článek a po opětovném přihlášení vás uvede do stavu, kdy můžete v psaní pokračovat. Hurá, já osobně jsem na tuto funkci dlouho čekal. Další důvod k tomu, proč přejít na Joomlu! 1.5. Jednoho z vývojářů to totiž tak naštvalo, že sedl a zálohovací funkci prostě dopsal. Pokud vás zajímají další podrobnosti, více se dozvíte zde.

Pokud máte cokoliv staršího, musíte těsně před uložením rozepsaného článku :

- stisknout CTRL+A, což provede označení celého vloženého textu

- stisknout  CTRL+C pro zkopírování do schránky

- kliknout na ikonu pro uložení

- modlit se

- pokud se daný článek uloží, je to perfektní

- pokud ne, vytvoříte článek znovu a pomocí CTRL+V vložíte vše do článku znovu

- pak už jen uložíte

 

No není to vopruz? Už aby byla verze 1.5...