Přihlásit se

Na dnešní den byla po sérii několika betaverzí ohlášena nová verze Joomly! označená číslem 1.0.9. Je to stále Joomla! starší (ale zatím nejaktuálnější) řady založené na Mambu. Co přináší nového?

Aktualizace - Oficiální čeština už je! 

Jedná se v podstatě o opravenou verzi 1.0.8. Možná jste s ní měli při instalaci problémy (známé chyby jako např. "Vítejte uživateli 0"). V oficiálním oznámení se uvádí, že bylo opraveno 12 méně kritických bezpečnostních chyb, více než 160 dalších drobných chyb objevených ve verzi 1.0.8 a byla zvýšena výkonnost jádra vzhledem k SQL serveru.

Za zmínku stojí oprava chyby způsobující ztrátu vkládaného obsahu při automatickém odhlášení. Už jsme o tom psali, pouze v souvislosti s novou verzí 1.5. Nakonec se to dostalo do verze 1.0.9. Podle mých osobních testů by měla bý verze 1.0.9 na nasazení mnohem lepší než 1.0.8, neboť si s ní vývojáři docela dobře pohráli. Chyba spočívala v tom, že pokud jste psali nějaký článek a došlo k naplnění časového limitu pro odhlášení (děje se tak automaticky z bezpečnostních důvodů), přišli jste o právě vkládaný obsah.

Další zmínku si zaslouží oprava chybky v komonentě MosImage. Pokud jste měli náhdou více než 1000 obrázků, stávalo se načítání položek při procházení článků pomlaejší a pomalejší.

Jednoznačné doporučení zní - přejděte na verzi 1.0.9.

Ještě poznámka - zprávu píšu dopředu, protože se na stránkách objevila zmínka o nové verzi, ke stažení by měla být tamtéž v průběhu dnešního dne. Až tam bude, dopíšu to sem. Můžete to však monitorovat sami na odkazu http://forge.joomla.org/sf/frs/do/viewRelease/projects.joomla/frs.joomla_1_0.1_0_9

Čeština už je - hledejte ji v sekci pro stažení...