Přihlásit se

I letos se konala odborná konference LinuxExpo. Přinesla spoustu novinek, ale ve výsledku byla docela příjemná a shodli jsme se, že nám to takto docela vyhovuje.

Joomla_stanekPředně - z původního místa a to Hotelu Olympik se dnes konference přesunula do kongresového centra U Hájků v centru Prahy. Místo dvou dní se konference smrskla do dne jednoho. Navíc byla konference rozdělena na 2 akce a to vlastní LinuxExpo a tzv. Open Source Conference. Šlo o to, že Linux Expo bylo spíše komerční, OSC představovala spíše svobodné projekty.

Kontrolní otázka - součástí jaké akce byla prezentace našeho portálu? Pokud to nevíte, hádejte znovu. Jako každý rok se naše účast točila kolem prezentace na stánku prováděná dvěma skalními "otci" zakladateli. K dispozici účastníkům byl po celý den Honza Guziur alias honzag, polovinu dne byl na stánku Sváťa Vít alias svaťas. Už hned z rána se přidal Filip Bartmann alias filbar. Ten byl na konferenci registrován jako VIP návštěvník, takže navštívil i několik přednášek. Dalším přítomným byl David Zirhut alias mokrous. Na krátkou chvíli se zastavil i Honza Krob alias HonzaKr. Se všemi přítomnými jsme probírali spoustu věcí kolem Joomly, ale hlavně jsme čekali na odhalení.

Je bart jen virtuální bot? Patrně ano. Nedostavil se. Zachraňuje to tím, že zveřejnil omluvu své nepřítomnosti. Ale my mu nikdo nevěříme. Určitě je totiž jen virtuální nebo je to ženská, která se mezi nás bála přijít. Ale opravdu jsme na něj čekali a čekali a nedočkali se. Svou přítomností na akci vyhrožuje už několik let a vždy do toho něco vleze. S HonzouKr jsme nakonec vymysleli ďábelskou lest. Osobně jsem psal na TomTom, že mají v mapách chybu - obec Trhonice již neexistuje a je zapotřebí ji z mapových podkladů vymazat. Vzhledem k tomu, že něco společného má s mapami i Honza Guziur, máme dostatek zdrojů a příležitostí jak naši pomstu dokonat...

IMGP0571Na závěr dne přišla ke slovu přednáška Honzy Guziura. Přítomní se dozvěděli něco o Joomle, o jejím nasazení v různých projektech včetně podrobnějšího rozboru tří z nich. Taky přišla na přetřes verze 1.6. Celkově vyzněla přednáška velmi dobře a nakonecr ani nikdo neměl žádné dotazy.

Největší atrakcí na stánku však byla naše nová kniha. Byla zde k dispozici za speciální cenu. Kdo zde byl, mohl ji za tuto cenu koupit. Hodně lidí si ji prolistovalo, někteří i koupili. Vypadá opravdu dobře.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se nějakým způsobem podíleli na prezentaci Joomly na LinuxExpu (tedy na OpenSource Conference) a pozvat vás na nějaké další setkání. Zjišťujeme totiž, že pohovořit si se "stejně postiženými" může být docela zábava.

Aby to bylo kompletní, nabízíme ke stažení prezentaci, která byla použita v přednášce.