Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

n3t Cookie Consent

07. čvn 2022 15:48 #146495
Odpověď od GanjaNIN
Nováček
Neví někdo proč se mi nezobrazí cookie od youtube co mám na hlavní straně? Dám skenovat..přijmu cookies, dam ukončit skenování a mam tam jen technické cookies n3t..díky mooooooc za odpověď

07. čvn 2022 16:01 #146497
Odpověď od Cony
Moderátor
A jsou ty cookies pro tvojí doménu, nebo pro doménu Youtube? Pokud to druhé, tak se nenaskenují, technicky to ani nelze, pokud jsou cookies určené pro doménu youtube.com, nelze je načíst ani v PHP ani v JS.
Poděkovali: GanjaNIN

08. čvn 2022 09:56 #146502
Odpověď od GanjaNIN
Nováček
No mam tam vložené na hlavní straně 3 videa z youtube a cookiebot hlásí, že tam jsou cookie od youtube :-(

08. čvn 2022 11:27 #146503
Odpověď od Cony
Moderátor
Pošli odkaz

10. čvn 2022 08:28 #146509
Odpověď od GanjaNIN
Nováček

10. čvn 2022 13:53 #146510
Odpověď od Cony
Moderátor
Tak je to opravdu tak jak jsem psal. Na úvodní straně jsou videa Youtube, která si ukládají cookies pro doménu youtube.com. To jsou cookie, na které bohužel programově dosáhnout nelze a nelze je tedy zablokovat. Jediná cesta jak toto udělat je videa nezobrazit, dokud uživatel nepotvrdí souhlas s cookies. Toto je nad rámec n3t Cookie Consent, a slouží k tomu tzv. Iframe managery, např. zde .

Bohužel řešení pro iframe managery nemá moc obecný princip, zvažuji jestli ho do n3t Cookie Consent přidám, ale nemá to nyní prioritu. 

Druhou možností je nahradit ve vkládaných videiích odkaz na video www.youtube.com/embed za  www.youtube-nocookie.com/embed
youtube pak cookie neukládá ALE informace si místo do cookies ukládá do Local Storage, což je v zásadě to samé a Cookie zákon se toho týká také, tzn. je to úprava spíše jen na oko, než reálné řešení.

Powered by Fórum