Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Cart - Specifikace produktu na výpise kategorie

25. led 2020 07:24 #141597
Honzo,

potřeboval bych přidat tuto funkci do knihovny produktu a následně do modelu (DB dotaz), view a šablony kategorie (stejně jako tam máš nyní atributy) == myslím něco podobného jako toto:

PhocacartAttribute::getAttributesAndOptions((int)$v->id) : array();

Plánuješ to tam přidat nebo to mám upravit jen ve své verzi?

Potřebuji docílit řádkového výpisu produktů na výpise kategorie, kde bude jen obrázek a název produktu a pak v jednotlivých sloupcích specifikace (příloha)
Taky by se mi hodilo, aby ty specifikace byly jednotné a ne definované až na produktu (možnost chyby administrátora) == prostě aby se vybraly z nějakého již nadefinovaného seznamu == aby tam nebyl jen výběr skupiny specifikací == asi musí mít svoji vlastní tabulku a ne tabulku k produktu.

Díky za info

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Přílohy:

25. led 2020 09:17 #141598
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
No už jsem ji našel tu funkci, myslím == PhocacartSpecification::getSpecificationGroupsAndSpecifications((int)$id);

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

25. led 2020 13:28 - 25. led 2020 13:29 #141599
Odpověď od H13
Admin
Jo, to by mohlo být ono.

Jinak, teď pracuju na verzi 3.5 a tam byly přidány parametry, který jsou alternativou pro specifikace. Fungují hlavně kvůli filtrování a fungují prostě tím nejjednodušším způsobem. Přidáš si parametr, např. "Verze" (alias: verze) a přidáš k ní hodnoty: 1.5, 2.5, 3.5. V editaci produktu se zobrazí select a lze jednoduše vybrat hodnoty - ty se dají u produktu zobrazit nebo podle nich filtrovat.








Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

25. led 2020 16:51 #141600
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Ano,

to je to co mi chybělo.

Atributy dělaly výběr nad price a souvisely s cenou a ty na to nebyly vhodné.
Specifikace se nedaly filtrovat a nebyly načtené do modelu category. Ale zase na detailu produktu dělaly to co jsem chtěl a srávně.

Parametry jsou přesně to co co bych potřeboval, ale aby byly taky viditelné v objěktu produktu na kategorii - výpis zobrazení produktů na kategorii si pak udělám override == jdou pak nějak overridovat ty layouty (například item_list nebo spicifications) nebo se musí přeprogramovat core soubory?

Díky

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

25. led 2020 20:40 #141601
Odpověď od H13
Admin
Specifikace se dají filtrovat



ale v category/items view v základu nejsou. A to stejné platí pro parametry. Protože jsou to vícerozměrná data, težko se nahrávají hlavním sql dotazem (když pomineme různý berličky jako concaty, atd.). Problém je prostě výkon.

Ale, jak views (default...) tak layouty se dají jako v celé Joomle! přepsat přes šablonu



Takže není problém vložit do výstupu category/items view požadavek na parametry/specifikace:
Code:
PhocacartParameter::getParametersRendered((int)$id, $this->t['item_display_parameters']);


$id ... je číslo produktu, tedy funkce bude sice ve foreach cyklu pro každý produkt.

Pokud by jeden dotaz pro všechny produkty - pro zjištění parametrů a jejich hodnot (sloučených např. pomocí concatu) byl výrazně šetrnější, pak lze samozřejmě napsat vlastní dotaz a jeho výsledky pak rozdělit pro jednotlivé produkty v nějakém foreach cyklu.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

26. led 2020 07:44 #141602
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Specifikace se dají filtrovat


Tak nevím jestli si hrajeme na schovku nebo bobříka Hledej :)

Kde že je to nastavení pro filtrování Specifikací? Prošel jsem všechny odkazy v aplikaci a nic jsem nenašel :(
Že ono je to až v nové verzi 3.5, která není ještě ke stažení? A nebo už jsem starý a slepý (a že ne že ne)

Ale v pohodě, termín mám až v červnu, tak je čas to doladit :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum