Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Phoca Cart - Specifikace produktu na výpise kategorie

27. led 2020 12:08 - 27. led 2020 12:09 #141609
Odpověď od H13
Admin
Screenshoty jsou teď OK, ale potřeboval bych vidět spíš administraci.

Opravdu těžko říct, co tam může být za problém. Je to něco podobnýho, jako kdyby jsi uložil produkt pod názvem "Auto" a místo toho se zobrazoval název "Kolo". Nerozumím, jakej by mohl být problém v tom, že se v administraci produkt propojí s nějakou specifikací, a ve frontendu by záhadně toto propojení nefungovalo. Bez debugu těžko něco říct.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

27. led 2020 12:16 #141610
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Ok Honzo,

tak pořešíme později, tento týden musím dokončit jeden eshop a tohle je příprava na zakázku, kterou bychom mohli začít až v březnu/dubnu.
Možná do té doby bude novější verze. Já si potřeboval ujasnit zda mohu určité parametry zobrazit na výpisu kategorie v tabulkové formě vedle názvu produktu == něco jako řádkový katalog výrobků s vlastnostma na výpise kategorie, abych koncepčně rozhodl že na tuto zakázku nebudu používat VirtueMart :)
A že zde mohu mít dva vendory (jeden pro MOC zákazníky a jeden pro B2B zákazníky, přitom produkty jsou společné.
No a do budoucna multilanguage.
Kartu nepotřebuji, jen dobírku.

A pak rozdělovník v popupu zda nakupuji na firmu nebo na soukromo, ještě než něco dám do košíku == toto bude custom řešení přidané.

Zatím mi to přijde, že by to Phoca mohlo zvládnout s úpravami (opět eshop na Kalouska).

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

27. led 2020 12:51 #141611
Odpověď od H13
Admin
Možnej problém vidím v tom, že Phoca Cart není multi-vendor. Mám podporu více prodejců, ale v POS (tedy ne různých e-chop prodejců, ale skutečných fyzických prodejců za pokladnou).

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

27. led 2020 13:09 #141612
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Aha, tak to by mohl být problém.

Potřebuji (objednávku, fakturu, emaily) pro
MOC - posílat jako servisní firma
B2B - posílat jako prodejce

Z toho mi vychází dva vendory, a podporu vendorů jsem tam viděl, ale souvislost s POS mě nenapadla.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

27. led 2020 13:30 - 27. led 2020 13:31 #141613
Odpověď od H13
Admin
Jo, to jo. :(

Já si to zapsal do feature request listu, ale vzhledem k tomu, že je tam aktivních cca 340 feature requestů, týdně mi jich příjde tak 3 - 4 a některý feature requesty mají přes 25 bodů, nevím :(

Zajímavý je, že všeobecně multi-vendor má jeden bod (1 bod znamená, že to požadoval zatím jen jeden uživatel).

Osobně s tím nemám žádný zkušenosti, takže ani nevím jak všeobecně multi-vendor funguje (myslím tim technicky) - jestli se objednávka podle nějakého klíče svazuje s prodejcem? Teoreticky to může být v rozsahu extrémně jednoduchého až po extrémně složitého:

1) jednoduchá verze - při objednávce se pomocí nějakého klíče sváže objednávka s prodejcem
2) složitější verze - doklady jsou vystaveny na prodejce (tedy v administraci se u prodejce definují fakturační údaje prodejce)
3) ještě složitější - objednávky mají speciální číslo pro dané prodejce, včetně faktur, atd. Ve výpisech se filtruje podle prodejců, všechny statistiky opět přes filtry prodejců, atd. Oddělené sklady, ...

Zatímco 1) lze celkem jednoduše v Phoca Cart doimplentovat, další už bude složitější :-(

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

27. led 2020 13:41 #141614
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Tohle ještě promyslím, jdu makat :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum