Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Padlá Joomla po upgrade na 3.9.13

07. lis 2019 09:51 #141043
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Jo, jsou, hm, že by frwl? A jak jsi to nakonec vyřešil? Vypls firewall?

MaK.

Martin70 napsal: Ještě mě napadlo - nejsou tam AdminTools? Mně jeden web přestal fungovat (administrace jela, ale front-end jen bílá obrazovka) po aktualizaci z 3.9.11 na 3.9.12 a důvodem byl Firewall v AdminTools. Přitom bylo vše aktuální. PHP jsem neměnil.


--- -- -

08. lis 2019 00:33 #141046
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Zvláštní, Joomla hlásí zastaralou verzi PHP, a přitom s tou novou pak háže chyby…


Hezký pokus to hodit na Joomla :)

Ta za to nemůže, ta si svůj core kód povětšínu hlídá (nyní to nemohu rychle najít, ale pokud si dobře pamatuji z článků na joomla.org, Joomla si PLATÍ svůj vlastní 20-ti členný testovací tým - co na tom že povětšinu to jsou indové a pakistánci :)))
Nehledě na to, že pokud sledujete pravidelně joomla git, mají přesně stanovené pravidla, kdy je možné jakouko-li úpravu zařadit do další verze.

Tyto chyby generují jiné nainstalované aplikace do Joomla.

Zapnout výpis chyb, zkontrolovat na serveru error log a třeba budete chytřejší z výpisu.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

08. lis 2019 10:16 #141048
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Žádný pokus, nikdo nic na Joomlu neháže. Prostě popis skutečnosti. Jak jsem psal, u mě pomohlo vypnutí GZIP, u kolegy zase nějaká akce s firewallem.

MaK.

Rudolf napsal:

Zvláštní, Joomla hlásí zastaralou verzi PHP, a přitom s tou novou pak háže chyby…


Hezký pokus to hodit na Joomla :)

Ta za to nemůže, ta si svůj core kód povětšínu hlídá (nyní to nemohu rychle najít, ale pokud si dobře pamatuji z článků na joomla.org, Joomla si PLATÍ svůj vlastní 20-ti členný testovací tým - co na tom že povětšinu to jsou indové a pakistánci :)))
Nehledě na to, že pokud sledujete pravidelně joomla git, mají přesně stanovené pravidla, kdy je možné jakouko-li úpravu zařadit do další verze.

Tyto chyby generují jiné nainstalované aplikace do Joomla.

Zapnout výpis chyb, zkontrolovat na serveru error log a třeba budete chytřejší z výpisu.


--- -- -

08. lis 2019 11:24 #141049
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Rozumím, ale za mě je korektní popis:

- joomla vyžaduje upgrade php - UPGRADOVANO
- rozšíření (ne joomnla) rozbije web

Jak jsem psal, u mě pomohlo vypnutí GZIP, u kolegy zase nějaká akce s firewallem.


Ano, to mi dělají programátoři taky, řeší důsledky a ne příčiny. takže tu vypnou GZIP, tu vypnou Akeeba Admin, tu něco zmáčknou v administraci a prohlásí že to vyřešili. Já se je snažím naučit, že takhle se nepracuje, je třeba odhalit příčinu a tu odstranit.
Uplatňovat logické myšlení ve světě IT s materiálem co je po ruce je někdy trnitá a dlouhá cesta s proměnlivým výsledkem... :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

08. lis 2019 11:33 #141052
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Však netvrdím, že jsem vyřešil příčinu. Ale web teď nějak funguje. S ohledem na poměr „cena/výkon“ to je nyní dostačující řešení. Bohužel nemám časový kredit na to, abych se v tom teď šťoural podrobněji. V plánu je úplný přesun webu jinam, takže to teď netřeba řešit.

Problém může způsobovat třeba nesoulad nastavení serveru, nějaké nastavení někde, šablona, firewall, komponenty či cokoliv dalšího. I když je všechno upgradované, zřejmě to nestačí.

V minulosti jsem řešil i problémy s nativním rozšířením přímo od Joomly, takže tvrdit, že je něco 100%, bych si netroufl. Ve hře je asi moc proměnných a zřejmě nelze před nasazením otestovat všechno se vším.

MaK.

Rudolf napsal: Rozumím, ale za mě je korektní popis:

- joomla vyžaduje upgrade php - UPGRADOVANO
- rozšíření (ne joomnla) rozbije web

Jak jsem psal, u mě pomohlo vypnutí GZIP, u kolegy zase nějaká akce s firewallem.


Ano, to mi dělají programátoři taky, řeší důsledky a ne příčiny. takže tu vypnou GZIP, tu vypnou Akeeba Admin, tu něco zmáčknou v administraci a prohlásí že to vyřešili. Já se je snažím naučit, že takhle se nepracuje, je třeba odhalit příčinu a tu odstranit.
Uplatňovat logické myšlení ve světě IT s materiálem co je po ruce je někdy trnitá a dlouhá cesta s proměnlivým výsledkem... :)


--- -- -

Powered by Fórum