Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Error 404 při pokusu otevřít stránku z menu

11. zář 2019 06:23 #140681
Zdravím,
dlouho řeším problém s menu. Mám vytvořené články a udělané odkazy v menu aby se článek ukazoval jako stránka. Bohužel při pokusu nějakou stránku otevřít, mi web pořád háže ERROR 404 na jakoukoliv stránku kromě úvodní. K tomuto došlo po aktualizaci z verze 3.4 na 3.9
Mám zapnuto: Přátelské URL, Použít přepis URL a přejmenoval jsem si htaccess na .htaccess
Nevíte náhodou v čem by mohl být problém?

11. zář 2019 07:51 - 11. zář 2019 07:58 #140682
Odpověď od Bong
Moderátor
Problém nejčastěji bývá v:

- špatně nastavený .htaccess (je nutno nastavit dle hostingu)
- nesprávně vytvářené odkazy v menu (zapnuté hezké URL při stavbě webu, kopírování odkazů, atd. - nejlépe vytvořit znova)

Vypněte nejprve Přátelské URL a Použít přepis URL. Vyzkoušejte. Funguje to?

Inspirujte se v článku www.joomlaportal.cz/jak-zacit/637-pratelske-url-v-joomla třeba zjistíte kde jste postupoval špatně.
Dejte odkaz na stránky s chybou.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

13. zář 2019 00:42 #140689
Odpověď od Cony
Moderátor
Ten error 404 je z Joomly (ve výchozí šabloně to je taková tabulka s červeným záhlavím), nebo od hostingu?
Pokud varianta 2 - bude to špatně nastavený (nebo nepovolený) .htaccess
Pokud 1 - může to být např. odkaz v menu směřující na článek, který má nastaven jiný jazyk, nebo je smazán / zneveřejněn...

18. zář 2019 17:35 #140735
Odpověď od LukeH
Uživatel
Když vypnu "přátelské URL a přepis URL tak mi přestane fungovat i uvodní stránka

Error 404 vyskočí v podobě červeného okénka joomla
stránky jsou vestaremmlyne.cz

18. zář 2019 19:10 - 18. zář 2019 19:12 #140736
Odpověď od klucon
Pokročilý uživatel

LukeH napsal: Když vypnu "přátelské URL a přepis URL tak mi přestane fungovat i uvodní stránka

Error 404 vyskočí v podobě červeného okénka joomla
stránky jsou vestaremmlyne.cz


Pokud vypneš v konfiguraci přátelské URL a přepis, měl by jsi také přepsat .htaccess na htaccess.txt

Po těchto třech krocích by se ti měl odkaz v menu změnit z www.domena.cz/index.php/o-nas na www.domena.cz/index.php?option=com_??&view=??&itemId= ?? .... podle toho, co tam máš nastaveno

Edit:
za předpokladu, že máš položku menu jako menu -> tvoje menu -> nový -> Typ položky: Jeden článek a o políčko níže sis vybral ten článek

19. zář 2019 15:38 - 19. zář 2019 15:40 #140744
Odpověď od Bong
Moderátor

LukeH napsal: ...ERROR 404 na jakoukoliv stránku ... po aktualizaci z verze 3.4 na 3.9 .. zapnuto: Přátelské URL, Použít přepis URL a přejmenoval jsem si htaccess na .htaccess


Použít přepis URL rozhodně zapnuté nemáte.
Přejmenovat htaccess na .htaccess nestačí, musíte jej upravit podle použitého hostingu.
Aktualizace z 3.4. na 3.9 je hodně velký skok, myslím, že nebyla zcela dokončena.

Tedy znova:

Proveďte znovu aktualizaci Joomla. Na stránce Aktualizace Joomla zvolte vyhledat aktualizace a následně Přeinstalovat soubory jádra Joomla.
Po dokončení aktualizace v Rozšíření: Databáze zkontrolujte a opravte tabulky databáze.
Vyprázdněte mezipaměť Joomly.

1. Vypněte Přátelské URL a Použít přepis URL, smažte nebo přejmenujte soubor .htaccess. Stránky vyzkoušejte, pokud fungují pokračujte krokem 2, pokud nefungují máte něco špatně - na hostingu nebo instalaci Joomly.

2. Zapněte Přátelské URL. Stránky vyzkoušejte, pokud fungují pokračujte krokem 3, pokud nefungují máte něco špatně - na hostingu nebo instalaci Joomly.

3. Zapněte Použít přepis URL, přejmenujte soubor htaccess.txt na .htaccess. V souboru .htaccess proveďte úpravy potřebné pro váš hosting, tedy minimálně odkomentujte (smažte #) na řádku # RewriteBase /.
Stránky vyzkoušejte.

EDIT: jestli chcete opravdu pomoci je třeba také trochu vaší spolupráce a aktivity. Podívat se sem jednou za týden, to spíš značí, že vás nefunkčnost stránek moc netrápí.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum