Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nelze se přihlásit do administrace přes web

16. úno 2019 10:51 #138962
Odpověď od Zlatko
Uživatel
PHP 7.1

Zálohu před aktualizací verze J! mám, ale i při verzi 3.8.x už tato chyba byla

16. úno 2019 11:52 #138963
Odpověď od Cufe
Admin
Jen odhad: Zkuste přepnout v adminu na jinou základní šablonu joomly, jestli to dělá také u jiné šablony. Pokud to bude v pořádku, doporučil bych aktualizovat Vaši šablonu.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

16. úno 2019 13:53 #138964
Odpověď od Zlatko
Uživatel
Děkuji za tip, ale tudy cesta nevede :-(
Zkusil jsem přepnout na jinou šablonu a i na originální verzi šablony, která nebyla nijak upravovaná a stále stejná chyba

16. úno 2019 16:24 #138965
Odpověď od Cufe
Admin
Těžko se takto radí, opětovnou aktualizaci jste zkoušel?

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

16. úno 2019 16:37 #138966
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Pro všechny kouzelníky s křišťálovou koulí, kteří se snaží poradit a pro všechny co si neuvědomují nutnost poslat URL svého webu hned v prvním dotazu:

URL adresa webu: www.reality.zlatko.cz

Odkaz na administraci z frontendu (FE) je v patičce: www.reality.zlatko.cz/admin-2

Běžný přístup do administrace nevyužívá pluginy a moduly použité na FE, takže chyba není.
Druhý přístup do administrace je z FE, takže do toho vstupují pluginy a moduly další.

Výpis chyb ukazuje neaktualizovaný plugin od K2, jehož výrobce nerespektuje php 7:
Code:
Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgUserK2 has a deprecated constructor in /web/htdocs3/zlatkocz/home/subdoms/reality/plugins/user/k2/k2.php on line 15

Oprava je jednoduchá, není ani třeba aktualizovat.

Další chyby bych nehledal, podle mne již to není na radu na fóru, ale na objednání služby a souvisí s verzí php a instalací nějakého doplňku nebo zapnutí nastavení v administraci. Bude třeba postupovat krok za krokem se zabnutým debugem a maximálním výpisem chyb nebo pomocí vypínání posledně nahraných pluginů a modulů.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Cufe, Zlatko

16. úno 2019 18:21 #138967
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Ještě jsem hloubal:

Chybu v K2 pluginu řešil výrobce v roce 2016, takže tam máte neaktualizované verze.
Hledal jsem a ve verzi 2.6.9 jsem našel původní verzi K2 user pluginu, kde je starý constructor.

Mohu sem sice napsat řešení v php, ale řešení je jednoduché - provést upgrade celé komponenty K2.

Pokud máte na webu neaktualizované verze aplikací z roku 2016 a umístíte web na nejnovější php, jste docela hazardér u webu, který má dělat business :)

A rozhodně to tímto nekončí, těch chyb tam bude pravděpodobně více.

Řešení:

Prostě si někoho objednejte, já taky neprodávám reality, protože tomu nerozumím a nechci ...

S pozdravem

Rudolf

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Zlatko

Powered by Fórum