Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

uptimerobot.com

07. říj 2016 05:00 #128669
uptimerobot.com od ma®vays
Návštěvník
Ahoj.
Používáte někdo tento nástroj? Rád bych se zeptal na jeho kvalitu. Cvičně jsem si nechal sledovat 10 webovek a zjistil jsem, že webovky na jistém hosingu mi neustále hlásí "down". Zbytek webovek umístěných na jiném hostingu jsou všechny up na 100%. Tak si říkám, jestli tam není nějaký blok, protože údajně nedostupné stránky jsou online a bez problémů se na ně můžu dostat.

07. říj 2016 22:11 #128686
Odpověď od Cony
Moderátor
Znám a používám. Občas se to zblázní a za noc mi přijde 40 smsek DOWN a UP pořád dokola, ale jinak je to poměrně spolehlivé. Kromě webů tím sledujíi i nějaké webservice a tam je úspěšnost zatím opravdu stoprocentní (když uptimerobot hlásí down, webservice opravdu nejede).

Pokud se hlásí pořád DOWN, bude to opravdu nějaký blok (tedy pokud je adresa a port zadaná správně). Mohl by to být blok v rámci Joomly (AdminTools, RSFirewall nebo pod), popř. htaccess. Nebo blok od hostingu. Pro případný whitelist jsou IP adresy zde .

08. říj 2016 17:08 #128693
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
to je divné. Zkusil jsem ještě jeden z webů, které mi pořád hlásí down sledovat na pingdom.com a taky mi pořád chodí msilx, že to několikrát denně spadne.

Nemůže to ýt nějaký konflikt s hostingem? Nebo něco v .htaccess?
Zkusím cvičně nějaký web z problémového hostingu hodit na subdoménu na ten druhý (kde mi vše jeden na 100%) a uvidíme, co se bude dít.

PS: Napadlo mě, jestli třeba nebude problém v tom, že když web testuje, tak po chvíl, co nedostane odpověď, tak ho prohlásí za down. Přitom je online, jn je třeba z nějakého důvodu zasekaný. Ale netuším, jak ty testy vlastně probíhají :)

08. říj 2016 22:22 #128698
Odpověď od Cony
Moderátor
Fungují dle typu monitoru, viz FAQ . Timeout by měl být 120s, tak pomalé ty monitorované weby asi nejsou :)
Neběží ty weby na SSL? Mohl by být problém v certifikátu.
V htaccess by blokace mohla být, ale pokud je to standard z Joomly tak ne.
Hosting by opravdu roboty mohl blokovat, někde už jsem se s tím dokonce setkal, jen teď už nevím který to byl hosting.

Zkusil bych vytvořit na "offline" serveru subdoménu, bez htaccess a bez SSL s jediným html souborem a test pustil na něj. Pokud se bude hlásit jako offline, problém bude u hostingu.

09. říj 2016 12:35 #128702
Odpověď od ma®vays
Návštěvník

Cony napsal: Zkusil bych vytvořit na "offline" serveru subdoménu, bez htaccess a bez SSL s jediným html souborem a test pustil na něj. Pokud se bude hlásit jako offline, problém bude u hostingu.


Taky dobrý nápad. nemusím přetahovat celý web :) zkusím a dám vědět.

09. říj 2016 14:58 #128703
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
takže po pár hodinách testování



testovací web obsahuje pouze index.html s textem "test"
vmb je web na joomle 2,5 na jiném hostingu a v testu ho mám už několik týdnů
Přílohy:

Powered by Fórum