Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Chyba menu při migraci z 1.5 na 3

09. pro 2015 23:15 #124854
Odpověď od superbobo75
Uživatel
Tak teď nevím, jestli to je myšleno vážně.

Asi to popisuju špatně, a proto jsem tu nahrát i tu testovací verzi. Teď si tak uvědomuju, že by se to mělo spíš jmenovat Chyba menu po migraci z 1.5 na 3.

To že jste vypnutl SEF URL se vůbec nic nevyřešilo, naopak k čemu mi je vypnutý SEF URL v dnešní době? Vypnout a zapnout to zvládnu, a nepsal jsem že ne. Odkazy bez SEF URL fungují samozřejmě správně, protože se odkazují na skutečnou položku v systému bez překladu na SEF URL. Ale já jsem psal, že já řeším chyby v odkazu jako jsou anorien.cz/joomlatest/odkaz. viz výše. Nepředpokládal jsem, že musím napsát, že se jedna o chybu SEF URL odkazu, to jsem bral, že je to z popsaného odkaze pochopitelné.
A prázdné to je, ale až na položky které tam jsou v rámci původního menu a ty odkazují na funkční stránky nebo kategorie. Ostatní tam není potřeba mít pro naše potřeby řešení problému, naopak by to mělo být přehlednější.

Když se zapne SEF URL tak odkaz např. na Kontakty má vypadat www.anorien.cz/joomlatest/kontakt ale je zobrazen jako např www.anorien.cz/domains/anorien.cz/joomla...vate%20Message/Feeds nebo něco podobného na frontendu a odkaz nefunguje - chyba 404 . Provedu v editaci položek menu klik na ikonku Obnovit. SEF URL se opraví na frontendu a je www.anorien.cz/joomlatest/kontakt - odkaz funguje. Zkusím otevřit v administraci V menu položku Kontakty a uložím. Opět se odkaz SEF URL Kontakty pokazí na odkaz www.anorien.cz/domains/anorien.cz/joomla...vate%20Message/Feeds na frontendu a nefunguje - chyba 404. a tak stále dokola. Stačí v položce menu jenom něco přenastavit a nebo zcela jednoduše uložit bez úpravy, a generuje se špatné SEF URL.

Po každé změně v menu u původních položek, musim kliknout na Obnovit, aby se SEF URL odkazy "opravili".

10. pro 2015 19:27 - 10. pro 2015 19:29 #124867
Odpověď od Bong
Moderátor
Přiznám se, že nemám sílu číst celý váš příspěvek, není to nakonec nutné.
Opakuji znova: vypněte SEF URL, tvrzení "že vám to fugovalo" je blbost, protože pokud SEF URL zapnete, tak stránky končí chybou 404, ale to nesouvisí s migrací!
SEF URL se nastavuje a zapíná až poté, co máte web nahraný a funkční v cílovém umístění, tedy na doméně kde bude fungovat...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

10. pro 2015 19:48 #124868
Odpověď od superbobo75
Uživatel
Zdravím,

asi je problém v pochopení proto, že píšu v tématu o chybě menu PŘI migraci - což je pravda nesmysl - a v posledním příspěvku jsem psal, že by to mělo být napsané jako chyba menu PO migraci.

Tedy testovaci joomla je už zmigrovaná (pro naše potřeby ořezaná a očištěná o zbytečnosti) a s blbnoucím menu při zapnutém SEF URL. Takže je ve stavu kdy je v cílovém umístění na doméně kde bude fungovat.

Jinak totiž já nechápu v tomto kontextu souvislost s vypínáním SEF URL u už zmigrované joomle.

Zkráceně postup k dosažení mé chyby:
stará joomla > vypnutí SEF URL > spuštění jUpgrade > přesun nové joomly na cílové místo > > doladění / nastavení > zapnuti SEF URL > odkazy fungují, provedu upravu parametru polozky menu > SEF URL se pokazí > klik na Obnovit > SEF URL se upraví na funkční ... atd.

10. pro 2015 20:24 #124869
Odpověď od Bong
Moderátor
Tak znova:

Vy si udělejte funkční stránky bez zapnutého SEF URL. Až budou dokonalé a funkční, případně přesunuté na doménu, teprve až potom řádně NASTAVTE A ZAPNĚTE vytváření SEF URL.... Stejně tak to platí třeba pro používání cache.

Jestli ale trváte na zapnutém SEF URL při vytváření stránek, pak počítejte s možnými problémy. Ale i tak je můžete používat, jen je nutné je řádně NASTAVIT vzhledem k umístění Joomly a hostingu. A to píši jen o základních SEO SEF URL Joomly.

Prostě aby to fungovalo musí být i sama Joomla správně nainstalovaná, nejlépe v rootu webu a ne někde zahrabaná v podsložce, musí být nastaven správně .htaccess, atd., atd, v tom tedy hledejte chybu 404 a "podivné" URL. Jak to máte udělané, tak se to chová.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum