Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Cart

14. zář 2015 11:19 #123374
Phoca Cart od mio001
Pokročilý uživatel
Ahoj,

aké máte prosím skúsenosti s Phoca Cart?

Aké sú výhody a nevýhody s porovnaním VM?

Ďakujem aj Tebe za koment.

14. zář 2015 23:56 - 14. zář 2015 23:56 #123387
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, na to je těžký odpovídat, co může být pro někoho výhoda, může být pro druhýho nevýhoda.

U Phoca Cart jsem se snažil, aby byl svižnej, rychlej, atd. Aby nebyl přeplácanej a tím pádem mám kontrolu nad kódem.

Výhodou u Phoca Cart je, že např. v oblasti designu je psanej přímo pro bootstrap 3 (tedy "moderní" css). Pro někoho může být výhodou, že nemá např. nastavení, který můžou být v konfliktu, pro někoho to zase je nevýhoda, protože prostě potřebuje více možných variant a dokáže si nastavení pohlídat, aby nebyl v konfliktu.

Nevýhodou určitě je, že Phoca Cart ještě není stable a že určitě nemá tolik rozšíření jako VM (např. platební metody, atd.) Phoca Cart v podstatě není konkurence pro VM, má to být prostě jednoduché řešení s hlavními funkcemi eshopu, tak aby jeho nastavení a provozování nebylo komplikované, aby kód nebyl v konflktu, apod.

viz demo:
www.phoca.cz/phocacartdemo/

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

15. zář 2015 01:54 #123389
Odpověď od Cony
Moderátor

H13 napsal: Výhodou u Phoca Cart je, že např. v oblasti designu je psanej přímo pro bootstrap 3 (tedy "moderní" css).

No to bych zrovna označil spíše jako vlastnost, než výhodu. Chápu že bootstrap 3 je prostě modernější a pro Joomlu i časem nevyhnutelný (jestli tedy zůstane u Bootstrap). Na druhou stranu v Joomle 3.x je (a vzhledem k politice zpětné kompatibility pravděpodobně i na věky zůstane) Bootsrap 2. Pokud použiji šablonu s Bootstrap 3 znamená to hromadu přpeisování výstupu pro všechny možné komponenty, které jsou připravené na standard Joomly, tzn. Bootsrap 2.

15. zář 2015 13:39 #123407
Odpověď od H13
Admin

Cony napsal: Bootstrap 3.


Pro mě je Bootstrap 3 výhoda, v době, kdy jsem psal a píšu Phoca Cart, prostě Bootstrap 2 byl zastaralej, takže pro mě bylo nemyslytelný to psát pro zastaralou verzi. Ono je to tak, že prostě v Phoca Cart jsou připravený třídy pro Bootstrap 3, ale samozřejmě není nutný použít Bootstrap 3. I když má rozšíření připravený třídy pro Bootstrap 3, dá se stylovat i starší verzí nebo úplně mimo Bootstrap.

Co se týče Bootstrap 2 v Joomle, k Phoca Gweld šabloně jsem napsal systémovej plugin, kterej se snaží převést Bootstrap 2 třídy a jmená na Bootstrap 3 (ještě jsem neprojel všechny možnosti např. v článcích), ale i takto se dá jakžtakž udělat z Bootstrap 2 výstupu Bootstrap 3 - bez toho, aby se každá věc v Joomle! přepisovala.

Ber to prostě s rezervou, pro mě je Bootstrap 3 výhoda (např. i v tom, až prostě Joomla! bude mít Bootstrap 3 výstup, tak se nebude muset čekat na přepsání celé komponenty), pro někoho vlastnost (a dá se s tím souhlasit, protože prostě někoho celkově Bootstrap může omezovat).

Ty výhody jsem psal z mýho pohledu, a ten je samozřejmě subjektivní. A to snad uživatelé, co toto vlákno pročítají, pochopí. Hlavně jsem ale chtěl napsat, že VM a Phoca Cart se nedají srovnávat - zatímco jedna komponenta je komplexní s "nekonečným množství" nastavení, druhá je prostě kvůli rychlosti a jednoduchosti bez takových nastavení.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

15. zář 2015 14:03 #123408
Odpověď od Cony
Moderátor

H13 napsal: Bootstrap 3.

Jasně, chápu motivaci použití Bootstrap, a určitě je škoda, že Joomla "zamrzla" na Bootstrap 2. Otázkou je ale, jestli do budoucna vůbec v Joomle Bootstrap bude, někde jsem četl diskusi o tom, že by Joomla měla mít úplně vlastní framework.

Osobně se snažím v co nejvyšší míře používat to co má Joomla v jádru, např. přístup VM, kde si naprosto na vše vymýšlí vlastní alternativy (např. layout vs. sublayout) mi přijde úplně šílený.

Určitě ti ale fandím, VM mi neskutečně leze na nervy právě obrovským množstvím nezdokumentovaných nastavení, špatně popsaných v administraci a někdy poněkud "magických". VM se snaží postihnout možnosti které, myslím, 99% eshop; prostě nevyužije a v administraci jsou pak neskutečně matoucí.

15. zář 2015 17:07 #123414
Odpověď od Linelabcz
Admin
Bootstrap 3 je lépe připravený pro mobilní zařízení, rozhodně správná volba. Virtuemart si jde co se týče layoutu svoji cestou a myslím, že je to dobře. S těmi 99% bych to nepřeháněl :) , možností nastavení je v eshopu opravdu hodně, ale žádná funkce tam není matoucí. (Co může být občas matoucí je překlad do češtiny.)

Powered by Fórum