Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Phoca Cart

15. zář 2015 21:45 #123421
Odpověď od Cony
Moderátor
:) To je pravda, překlad do češtiny je místy opravdu šílený. Dost to pomáhá té matoucnosti. Ale např. cenotvorba rozhodně ve VM není intuitivní. Přidávání vlastních polí také není uživatelsky úplně zvládnuto. No a naopak multivendor shop je věc kterou opravdu využije snad to jedno procento.

Bootstrap (pokud obecně akceptujeme CSS framework jako dobrý nápad) je samozřejmě lepší v novější verzi, ale použití verze, kterou nepodporuje Joomla v jádru, může ve finále přinést pro méně zkušené uživatele víc škody než užitku. Přirovnal bych to ke všem těm modulům a pluginům pro Joomla 2.5 nahrávajících si různé jQuery. To bylo konfliktů a nefunkčních stránek :)

Řešením by mohl být ten systémový plugin, nebo možná jednodušeji javascript, který třídy přejmenuje, jak píše H13, ale některé věci mění Bootstrap 3 dost zásadně, a to je např. Box sizing model, který nastavuje standardně na border-box, což značně znepříjemní např. nasazení Phoca Cart do již hotové šablony.

01. zář 2016 18:23 #128198
Odpověď od BellaDaniela
Začátečník
Dobrý deň,
teraz som si všimla že je aj niečo iné ako VM super dosť som sa potešila aj som si phoca cart hneď stiahla a nainštalovala Teraz mám problém ako pokračovať :-) nechať si VM alebo Phca cart. Ak to mám obrať podľa toho co sa mi viac páči a je menej komplikované je Phoca cart ale tam mi natiahne len miniatúri fotiek bez hlavnej fotky :-( Na druhej strane moja šablona ide dokopy s Phoca ? Je to shoplap free ta nová aj som si kupila šablonu niekde z grecka :-) ale nakoniec vyhrala free Shoplap .

01. zář 2016 21:53 #128201
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, Phoca Cart ještě není stable, je ve verzi RC, dá se použít 100% jako katalog, s eshopem bych počkal na stable verzi:

Co se týče:

ale tam mi natiahne len miniatúri fotiek bez hlavnej fotky

Jde o to, co přesně máš na mysli, jestli se zobrazí jen malé náhledy a ne ten hlavní náhled? V tom případě by bylo dobrý dát link na stránku, kde se to vyskytuje, abychom se na to mohli podívat.

Nebo to, že se nezobrazuje originální obrázek?
To je jedna z hlavních funkcí galerií, katalogů, eshopů, atd. Náhledy se dělají prostě proto, aby se zobrazovali. Narozdíl od originálních obrázků můžou mít náhledy stejnou velikost (všechny fotky mají stejný rozměr), ale hlavně načítají se rychle. Např. náhled 300kb se na stránce zobrazuje normálně, zatímco zobrazovat např. 5MB originální obrázek na stránce nebude asi to nejlepší :idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum