Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Přesypání dat ze staré verze Joomly do nové

20. bře 2015 00:38 #121029
Odpověď od Cony
Moderátor
Mělo by Vás zajímat toto . Nainstalovat celý balíček, který jste si stáhl, nikoliv jej rozbalit a instalovat z něj jen něco.
Poděkovali: Tomáš Choura

20. bře 2015 00:56 #121030
Odpověď od Tomáš Choura
Začátečník
Nainstaloval jsem toto: www.rockettheme.com/joomla/templates/mercado
Bylo mi řečeno, že je to šablona mercado, o kterou jsem měl zájem, tak jsem ji stáhl pomocí toho červeného tlačítka Download. Po stažení se mi na ploše objevil zazipovaný soubor, který jsem si celý nahrál do Joomly, jak jsem o tom psal už dříve. Co tedy udělat jinak, abych se dobral fungující šablony mercado?

20. bře 2015 01:12 #121031
Odpověď od Cony
Moderátor
Někde výše Vám Bong radil "Zakoupit, stáhnout...."

Zakoupil jste šablonu Mercado?

Nebo jste klikl na červené Download a ve vyskakovacím okně ignoroval všechny modrá tlačítka Join a Purchase a klikl opět jen na jediné červené Download? Pak jste si stáhl přesně to, co je vedle tlačítka napsáno - "Gantry Framework For Joomla!" ve verzi 4.1.29 a to jste si také do Joomly nainstaloval. Šablonu jste si ani nezakoupil ani nestáhl ani nenainstaloval.
Poděkovali: Tomáš Choura

20. bře 2015 06:43 #121032
Odpověď od Bong
Moderátor
Asi tak. Šablony Rockettheme vyžadují i nainstalovaný framework Gantry. Ten jste si stáhnul a nainstaloval. Ale to je málo.

Šablonu musíte zakoupit (platba přes PayPal). Máte 2 možnosti. Koupit jen jednu šablonu za 39$, nebo členství v klubu za minimálně 59$, to pak máte přístup ke všem šablonám od Rockettheme.

Ke stažení pak máte u všech šablon na výběr více typů instalací. Pro Mercado například:

Mercado Template (Standalone) - pouze holá šablona
Mercado Template bundled with Gantry- pouze holá šablona s frameworkem
Joomla 3.3 RocketLauncher - kompletní instalace Joomla s šablonou, frameworkem, potřebnými rozšířeními a nastavením

Ve vašem případě bych stáhnul kompletní instalaci, výsledkem bude web stejný jako v demu a plně funkční. Stávající instalaci Joomla smazal, nainstaloval Joomla 3.3 RocketLauncher (stejně jako Joomlu), doinstaloval redMIGRATOR (samozřejmě češtiny pro Joomlu i rozšíření). A pak zkusil přetáhnout data.

Myslím, že ale to nebude jediný problém. Copak máte na webu za rozšíření? Nějaký shop? Galerii? Dáte nám odkaz?

Když řešíte nějaký problém, tak jej opravdu řešte. Dny a týdny je trochu dlouhá prodleva.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Tomáš Choura

20. bře 2015 13:29 #121035
Odpověď od Tomáš Choura
Začátečník
Cony měl pravdu. Myslel jsem si, že stahuji šablonu, která je zadarmo, protože jsem tam cenu nikde neviděl, a ve skutečnosti jsem stáhnul jenom tu součást. Ale díky vám oběma už vím, jak to pracuje, stáhl jsem si zkušebně jednu šablonu zdarma a ta se mi nainstalovala v pohodě.

Co se týče mě a mých problémů, původně jsem Vás nechtěl zahlcovat informacemi, ale nechť tedy znáte situaci: Kostru webu v Joomle mi dělal před lety ex-webmaster, se kterým jsem se rozešel. Došel jsem k závěru, že nebude vůbec špatné se postupně naučit do toho vidět, takže se teď učím za pochodu díky fórům. Nyní mám prezentaci ve staré verzi Joomly, která mi normálně nerušeně běží, k tomu jsem si přikoupil doménu, kam mi kamarád nainstaloval novější verzi Joomly (jak se Joomla instaluje tedy nevím, zatím jsem ji zvládl pouze zaktualizovat) a kde dělám pokusy. Cílem je převést na novou doménu prezentaci, aby běhala v aktuální verzi Joomly, vychytat nedostatky, starou prezentaci pak zrušit a následně přesměrovat jednu doménu na druhou.

Nyní to vidím tak, že mám aktuálně pouze dva problémy - 1.přesypat data, 2.porozumět šablonám a najít nějakou vhodnou šablonu, se kterou budu spokojený (to Mercado, které mám ve staré verzi, také není úplně to, co bych si představoval, akorát jsem na něj zvyklý). Pokud by se přesypání dat nepovedlo, přehazoval bych článek po článku, ale napřed to chci zkusit přesypat vcelku. Nějaké kruté vychytávky, jako e-shop nebo fotogalerii na webu nemám, takže žádný další problém nevětřím, ale můžu se mýlit.

Prezentaci v zastaralé Joomle mám na doméně www.tomas-choura.cz a doména, kde experimentuji s aktuální Joomlou je www.tomaschoura.cz

Děkuji za případné tipy.

21. bře 2015 13:22 #121041
Odpověď od Bong
Moderátor
Informace je vyčerpávající :-).

Vaše stránky jsou jednoduché. Cca 100 článků, modul s Vlastním HTMLobsahující kontakt, jakási kniha návštěv z komentářů a komentáře pod články.

Mercado je šablona určená hlavně pro shopy. Je skoro zbytečné se na ni upnout. Myslím, že na vašich stránkách je použita jen kvůli typu rozbalovacího menu.

Myslím, že byste měl postupovat následovně:

Přenést články za staré Joomly (ručně nebo pomocí nějakého rozšíření)
Přenést nebo nově vytvořit položky menu
Vytvořit znovu modul Vlastní HTML s kontaktními informacemi
Najít si nějakou vhodnou responzivní šablonu, tu pak nainstalovat a použít
Knihu návštěv a komentáře bych v tomto případě zrušil, máte FB, nechte tedy návštěvníky publikovat tam

redMIGRATOR je pár dní v nové verzi, čeština vám tedy moc nepomůže (není momentálně aktuální). Ale data se dají "nasosnout" i jinými rozšířeními, například J2XML.
Šablon jsou tisíce, zkuste se podívat do odkazů v článku Rozcestník Joomlaře: www.joomlaportal.cz/forum/27-ostatni/79582-rozcestnik-joomlare

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Tomáš Choura

Powered by Fórum