Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

tvorba šablon

22. kvě 2020 06:45 #142448
Odpověď od Sylvie
Nováček
Užitečné informace! Díky :-)

22. kvě 2020 11:23 - 22. kvě 2020 11:25 #142450
Odpověď od Linelabcz
Admin

Sylvie napsal: Mě by úplně stačilo si vytvořit šablonu. Možná je cesta Linelab?


Tvorba šablon v Linelabox editoru má českou podporu a fórum, jakmile si funkce editoru osvojíte, zjistíte že možnosti tvorby šablon pro Joomla jsou takřka neomezené. Navíc se tak mnoho naučíte o html a CSS. Editor má nápovědy a vysvětlivky. Když něčemu nebudete rozumět, stačí se zeptat. Do Joomla následně instalujete pouze Joomla šablonu. U ostatních Page Builderů jsou to komponenty, moduly a pluginy, knihovny a kdo ví co ještě.
Poděkovali: H13, Bong, Sylvie

24. kvě 2020 13:53 - 24. kvě 2020 14:00 #142457
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Díval jsem se i na jiné page buildery než se tady zatím uvádělo a velmi se mi líbí page puilder of firmy youtheme.
Podle videa, to je skvělé a velmi jednoduché: yootheme.com/site/images/pro/yootheme-pro.mp4 ( yootheme.com/page-builder ).

Hlavní výhodu vidím v integraci dynamického obsahu (články, eshop) a nenutnost jakoukoli změnu exportovat jako šablonu a instalovat do Joomla. Vše je součástí základní instalace :) (oceníte hlavně při korekturách)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Sylvie

24. kvě 2020 18:29 - 24. kvě 2020 18:29 #142458
Odpověď od Sylvie
Nováček
Děkuji za všechny vaše tipy. Prokousávám se :-) Testuji Astroid framework + JD PB a T4. Nemám tolik času, abych vše vyzkoušela ( i když by mě to zajímalo! ). Potřebuji hlavně teď sestavit tu Onepage dle zadání. Myslím, že Astroid je nyní cesta. Jen se mi zdá, že se občas nepochopitelně seká :unsure:
YOOtheme vypadá jako sympaťák.

24. kvě 2020 22:54 #142464
Odpověď od Cony
Moderátor
Tak z testování by mohl vzniknout zajímavý srovnávací článek :)
Subjektivní náhled na jednotlivé frameworky a jejich použitelnost...

24. kvě 2020 23:00 - 24. kvě 2020 23:01 #142465
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Vzhledem k tomu že většina pagebuilderů stojí peníze a některé jsou použitelné jen v rozšířené verzi, obávám se že nikdo neobětuje 4-5 x 80-200 EUR na to aby srovnání udělal :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum