Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Presmerovanie v htaccess

29. led 2023 18:07 - 29. led 2023 18:08 #147761
Odpověď od Cufe
Admin
To Maros: Chápu a omlouvám se za podezírání.

Avšak k duplicitě obsahu: www.searchenginejournal.com/google-dupli...factor/394321/#close Plyne z toho, že kvůli duplicitám nebude ovlivněno pořadí ve výsledcích vyhledávání.
Jinak za mě z hlediska duplicity to beru jako hovadinu (když s lomítkem i bez lomítka dostanu stejný obsah), beru to logicky, ale chápu, že Google už vymyslel spoustu prkotin.
Pokud se mylím, prosím o vysvětlení, jak mohu dostat jiný obsah, pokud tam mám lomítko nebo ne... Dík.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

29. led 2023 19:03 #147762
Odpověď od Maros
Začátečník
V poriadku nič sa nestalo, treba byť ostražitý pred spammermi :-D

Vysvetlenie je tu (nahodil som to cez google translator)
Code:
Aké problémy môže spôsobiť koncová lomka? duplicitný obsah – ak sa na jednej webovej lokalite nachádzajú dve stránky s rovnakým obsahom a lomka je jediným prvkom, ktorý ich odlišuje, potom ide o interný duplicitný obsah. V takejto situácii je pre Google ťažké určiť pôvodný zdroj a všetko je dosť chaotické. V tomto prípade je dôležité vybrať jednu adresu URL, ktorá bude primárnou verziou prehľadávanou a indexovanou spoločnosťou Google. problémy s efektivitou indexového prehľadávania – ak je na webovej lokalite príliš veľa stránok a každá z nich má jedinečnú adresu URL s koncovou lomkou, môže to mať za následok zníženú efektivitu indexového prehľadávania. Inými slovami, Googlebot bude musieť stráviť viac času na vašom webe a míňať váš rozpočet na prehľadávanie na analýzu rovnakého obsahu. To zase môže mať negatívny vplyv na SEO vášho webu. - ja mám aktuálne na stránke cez 2200 článkov a tagov cez 8 000, kde som už nastavil robota na no-index

Originál článok plus viac info:
Code:
https://delante.co/what-is-trailing-slash/
 

29. led 2023 19:52 - 29. led 2023 19:53 #147763
Odpověď od Linelabcz
Admin
Zdravím, v tom článku na který odkazujete máte přímo návod pro htaccess. Otázka je, proč by měl chtít Google vaše stránky indexovat jinak, než jak máte url stránek definované.

29. led 2023 22:21 #147764
Odpověď od Maros
Začátečník

Zdravím, v tom článku na který odkazujete máte přímo návod pro htaccess. Otázka je, proč by měl chtít Google vaše stránky indexovat jinak, než jak máte url stránek definované.
 
Ano je tam návod, ale nie ten čo potrebujem. Chcem to mať s / len pre kategórie , články bez /  (Tak to už mám totiž zaindexované v googli)
- google indexuje stránky tak ako to mám definované, tu ide však o to aby sa nevytvárali duplicity a nezaťažovalo to zbytočne robota.
- aj veľký SEO web má to tak ošetrené. Kategória SEO je s / , aj keď ju zmažem presmeruje sa to. Plus tam majú aj canonical tag
Code:
https://ahrefs.com/blog/

30. led 2023 00:16 #147766
Odpověď od Bong
Moderátor
Se netrapte. Použijte komponentu Joomly Komponenty - Premerovania. Tam si zadejte těch pár URL kategorií do Expirovaná URL (bez lomítka) a Nová URL (s lomítkem).

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Maros

30. led 2023 08:42 - 30. led 2023 08:49 #147767
Odpověď od Cufe
Admin
Bez ohledu na řešení, napíše někdo, jaký je rozdíl mezi URL s lomítkem a URL bez lomítka? Důvody proč to tak google bere (kromě přiděleného času pro indexaci a tím vyhrazenou kapacitu na web), respektive nebere za stejné neco.cz/neco2/ a neco.cz/neco2 ?
Nutí tím v podstatě uživatele (tvůrce webu) jen k tomu, aby si (Google) ušetřil vlastní kapacitu a přizpůsobte se?
Seznam to (za mě racionálně) bere jako stejné.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Powered by Fórum