Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Presmerovanie v htaccess

30. led 2023 09:43 #147768
Odpověď od Maros
Začátečník

Se netrapte. Použijte komponentu Joomly Komponenty - Premerovania. Tam si zadejte těch pár URL kategorií do Expirovaná URL (bez lomítka) a Nová URL (s lomítkem).
 
Vďaka za tip, neskôr vyskúšam. Presmerovať som skúšal cez sh404SEF, ale nefungovalo to.

30. led 2023 17:45 - 30. led 2023 17:49 #147769
Odpověď od Cony
Moderátor

Bez ohledu na řešení, napíše někdo, jaký je rozdíl mezi URL s lomítkem a URL bez lomítka? Důvody proč to tak google bere (kromě přiděleného času pro indexaci a tím vyhrazenou kapacitu na web), respektive nebere za stejné neco.cz/neco2/ a neco.cz/neco2 ?
Nutí tím v podstatě uživatele (tvůrce webu) jen k tomu, aby si (Google) ušetřil vlastní kapacitu a přizpůsobte se?
Seznam to (za mě racionálně) bere jako stejné.
Čistě z pohledu serveru se opravdu může jednat o dvě různé adresy. Na toto není norma, tzn. adresy neco.cz/neco2 a neco.cz/neco2/  mohou čistě teoreticky vracet jiný obsah, to Google nemůže vědět (v krajním případě může být i url např. neco.czneco2/////). Ale samozřejmě Google zas nezkouší adresy náhodně, tzn. sám na to nepřijde, adresa s i bez lomítka musí být někde uvedená, aby jí začal indexovat.
V htaccess by pro odstranění lomítka na konci mělo zafungovat toto
Code:
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteCond %{REQUEST_URI} /(.*)/$ RewriteRule ^ /%1 [R=301,QSA,L]

 

30. led 2023 20:07 #147772
Odpověď od Linelabcz
Admin
Uživatel řeší jen kategorie s lomítkem. Použití komponenty pro přesměrování bude nejlepší, ale netestoval jsem.

30. led 2023 20:43 #147775
Odpověď od Cufe
Admin
Ok, no nejspíš probereme ve čtvrtek, ale i tak, přijde mi to trochu ujeté. Výždy jsem žil v domění, ž emám-li URL adresu na konci s lomítkem či bez lomítka, jedná se o jednu totožnou URL.

By mě zajímalo, jak ve file systému dokážu nacpat (prezentovat) do webového rozhraní různý obsah, pokud mám na konci různý počet lomítek, kterým předchází totožná URL.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

31. led 2023 15:03 - 31. led 2023 15:04 #147779
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Uživatel řeší jen kategorie s lomítkem. Použití komponenty pro přesměrování bude nejlepší, ale netestoval jsem.


Nejjednodušší je vycházet z návodu od Conyho a udělat prostý výčet kategorií v httacess == pro každou kategorii přesměrování v httacess.
A nezapomenout taky na řešení pro odindexování z obsahu Google tzv. 410 - najděte na google.

Vždy jsem žil v domění, ž emám-li URL adresu na konci s lomítkem či bez lomítka, jedná se o jednu totožnou URL.
 


Weby nejsou jen Joomla, takže to jde udělat na jiných (hardcore php) systémech.

Ale nejzávažnější vidím tohle:

Ale samozřejmě Google zas nezkouší adresy náhodně, tzn. sám na to nepřijde, adresa s i bez lomítka musí být někde uvedená, aby jí začal indexovat.
 


Tohle nikde nevidím že by uživatel řešil, nebo se aspoň o tom zmínil.
Může to být výskyt v článcích, který prostě pořád zůstává v obsahu a kterou udělal admin sám
Může to být chyba v generování URL v nějakém "ZDARMA" modulu nebo komponentě, ale i klidně placeném, ty požadavky od Google na SEO se vyvýjí dynamicky jak jelen co do hlavy byl střelen

Prostě opět vidím jen řešení důsledků, ale ne příčiny, klasika 

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum