Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Virtuemart - platba pomocí QR kódu

24. bře 2022 09:33 #145987
Odpověď od Leoš
Pokročilý uživatel
Ahoj,
moc díky za info a vysvětlení. Kouknu na to a uvidíme, snad se mi ho podaří přemluvit na klasickou platbu kartou :-)
Není to s některýma jednoduché.

Díky za váš čas - ať se daří
Leoš

23. srp 2022 22:05 #146841
Odpověď od marvays
Návštěvník
I mi se začínají ozývat klienti s dotazem na možnost QR kodu. Jeden by to chtěl do faktury, jiný zase do poděkování za objednávku. Koukám po tom dlouho, ale nic použitelného jsem nenašel... snad časem.

24. srp 2022 09:55 #146842
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
ano, 
i u nás to chce jeden zákazník an 8 eshopů a to jak do emailu do potvrzení do objednávky == Email Manager, tak do faktury == invoice VM.

ale nyní jsou prioritzy bohužel jiné :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

24. srp 2022 14:15 #146843
Odpověď od H13
Admin

I mi se začínají ozývat klienti s dotazem na možnost QR kodu. Jeden by to chtěl do faktury, jiný zase do poděkování za objednávku. Koukám po tom dlouho, ale nic použitelného jsem nenašel... snad časem.



 

Zkus se podívat na Phoca Cart, tam je QR kód v PDF faktuře standardem.

Kód je definovaný bankou, např:
Code:
SPD*1.0*ACC:{iban}*AM:{totaltopaynoformat}*CC:{currencycode}*DT:{invoiceduedate}*MSG:Message*X-PRN:{paymentreferencenumber}

doplněn o proměnné: www.phoca.cz/documents/116-phoca-cart/ph...-customer-or-vendors

Vkládá se v nastavení do parametru:
-PDF Invoice QR Code

kromě toho se může k němu vázat nějaká informace, ta se dává do:
-PDF Invoice QR Information


 

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

24. srp 2022 23:24 #146847
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Ano rozhodně zkuste.
Ale mě tato features pro změnu z VM na Phoca Cart nestačí.
To si to raději doprogramuji, když to bude kritické (stejně jsme si to doprogramovali na vstupenky) - ale kritické to co? - není :)

Jo a Martine, dyť Vám to Patrick už opověděl na foru VM - VM obsahuje v základu knihovnu tcpdf, kde je tato features součástí (myšleno generování QR kódů), jen je třeba si na to napsat funkci a zavolat ji tam kde ji potřebujete.
(mimochodem vykradenou knihovnu od Phoca).

A nebo to zadejte do sekce Práce na zakázku a my Vám to za tučný obolus naprogramujeme :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

23. čvn 2023 10:09 #148448
Odpověď od marvays
Uživatel
A teď vážně. Je schopen mi to někdo naprogramovat? Ideálně, aby to bylo možné zobrazit v posledním kroku objednávky (používám VP Conversion Tracking), ve faktuře od Artio Invoice a nakonec v emailu.
Předpokládám, že praxe je taková, že se to nechá zobrazit jen při platbě převodem. Nebo se pro to dělá speciální platbní metoda, abych zákazníka motivoval?

Powered by Fórum