Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Virtuemart - platba pomocí QR kódu

20. bře 2022 18:07 #145963
Virtuemart - platba pomocí QR kódu od Leoš
Pokročilý uživatel
Zdravím komunitu,
marně hledám nějaké jednoduché řešení platební možnosti pomocí QR kódu. Náhodou zde není někdo, kdo to řešil? Nebo alespoň kde hledat? Buď jsem slepý nebo je to tím, že blbě hledám....

Moc díky za tip.
Leoš

20. bře 2022 22:56 #145965
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Budeme řešit pro platby vstupního poplatku na tenisové turnaje - pro J4.
Po malé úpravě asi bude možné použít i pro jiné řešení.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

21. bře 2022 09:59 #145966
Odpověď od Leoš
Pokročilý uživatel
Díky moc za tip. Ten poplatek asi bude fixní, to bude určitě jednodušší než to aplikovat na eshop. Chce to po mně klient, který si myslel, že je to ta nejjednodušší možnost platby na eshopu. Vždyť je to jen usnadněná platba převodem na účet. Asi bude taky záležet, kolik by naprogramování takového pluginu stálo. Chtěl bych to nějak aplikovat do OnePage od Rupostelu.

21. bře 2022 10:08 #145967
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Mýlíte se.

Poplatek není fixní.
Každý turnaj stojí jinak a navíc se pracuje s kreditem, kde pak konečná placená částka může být v různé výši v závislosti na výši kreditu existujícího. Taky se platí i za čtyřhru == někoho jiného (odpočet kreditu pak závisí na zvolení zda platí za spoluhráče nebo ne...)
Prostě to není fixních 8 EUR jako web kamosi.

Ano, jde jen o platbu převodem. A na tu mu každé internetové bankovnictví automaticky vygeneruje QR kód z poslaných údajů - aspoň to platí u Gopay - help.gopay.com/cs/tema/platim-pres-plate...vnim-prevodem?embed=
Ale rozumím, že je hezké mít kód na děkovné stránce a v emailu.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

21. bře 2022 14:12 #145968
Odpověď od Cony
Moderátor
Je potřeba si uvědomit, co to "QR platba" je. Jedná se jen o QR kód ve speciálním formátu, který obsahuje informaci o částce, číslu účtu, VS, poznámce k platbě apod., který když zákazník načte, jen se mu předvyplní údaje v jeho bankovnictví a on platbu musí odeslat jako jakýkoliv jiný příkaz v úhradě. Podrobnosti např. zde .

Z tohoto pohledu mi přijde QR platba pro klasický eshop spíš nepoužitelná, chybí zpětná informace pro eshop, že platba proběhla, jako je např. u online platby kartou, nebo pomocí přímých plateb typu "Moje Platba" apod. Provozovatel prostě bude muset kontrolovat výpisy a ručně objednávky proplácet, popř. by bylo nutné zpracovat napojení na jeho bankovnictví a automatické zpracovávání výpisů, což by byl ale podle mne náročnější úkol, než vytvořit platební bránu.

Pokud je to ale opravdu to co chce, je myslím zbytečné toto řešit v rámci košíku, postačující by mělo být zobrazovat QR kód v rámci poděkování za objednávku, nebo v rámci detailu objednávky. Zobrazení QR kódu pak zajístíte nějakou PHP knihovnou, způsob vygenerování QR kódu je popsán zde .
Poděkovali: Rudolf

21. bře 2022 15:07 #145969
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Díky Cony,

ano tuhle knihovnu budeme používat i my (podobnou používáme pro tisk na vstupenky).
A jak jsem psal, po malé úpravě je možné ji asi použít i pro VM a určitě jak jsem psal - v emailu nebo na děkovné stránce, jiné využití k ničemu == na e-shopu to pořád bude klasická platba převodem.
Ale správná připomínka, je nutné manuálně kontrolovat výpisy.

Nebo použít pro VM různé existující pluginy na online synchronizaci plateb (Fio Banka, ČSOB)....

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum