Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Virtuemart přepravci

26. čvc 2021 16:56 - 26. čvc 2021 17:00 #144617
Odpověď od Hop
Uživatel
Tomu bych ještě rozuměl, že to musím nejdřív zchroustat přes ten cron odkaz a pak už to půjde.
Ale jakto, že na mobilu tam žádnou pobočku na výběr nemám a na PC ano (oboje aktuální chrome).
Viz. screenshot

Mohu poprosit o odkaz na zmiňovanou dokumentaci ruspostelu? nikde ji nemohu najít.
Přílohy:

26. čvc 2021 21:08 #144619
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Vždy když přenastavíte nastavení dopravy v pluginu Zásilkovna (řazení, výskyt a pořadí polí v řádku v dropdownu) musíte cronem vygenerovat nově všechny pobočky - a nejlépe ještě staré smazat na ftp.

Pokud se v dropdownu na desktopu ukazují pobočky a na mobilu ne, máte někde styl v šabloně, která přebíjí funkcionalitu dropdownu, jinak si to neumím vysvětlit, mě to funguje.

Dokumentaci nevím kde Stano má (i když tvrdil že je), mě to nakonec říkal po telefonu (řešil jsem taky).

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

26. čvc 2021 22:44 - 26. čvc 2021 22:45 #144621
Odpověď od Hop
Uživatel
Tak jsem přišel na to, že se mi stále v cache mobilu držel jiný obsah /plugins/vmshipment/zasilkovnaopc/assets/zasilkovnaopc.js
proto se to nenačítalo... Jinak po pár pokusech mi to stejně přijde na mobilu děsně pomalé... Na PC je to OK, ale na mobilu je to teda dost nepříjemné. Zkoušel jsem si to u Vás na webu a také to tam je dost pomalé. Nevíte, zda se to bude nějak řešit?
Za mě ideálně implementací oficiálního výběru od zásilkovny přes dialog s mapou...

26. čvc 2021 23:29 #144622
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Rozumím.

Už jsem zde vedl diskusi s Ernstem, která byla ukončena jeho indiánským "Domluvil jsem" :)

Za mě zase já mám jiný názor - nechci mapu.
Proč?
Protože naši klienti používají windows XP a IE 7.
Tuna JS od zásilkovny s mapou se nenačte a prohlížeč nahlásí chybu.
Proto se OPC zásilkovna optimalizovala (viz článek zde na portále) aby fungovala i s těmito prohlížeči a systémy.
Proto dropdown a proto zde navíc s doprogramovaným vyhledáváním (oproti jiným dropdownům jiných pluginů), které usnadňuje vyhledání pobočky.
Navíc z pohledu User Expirience je dropdown pořád jasný a lepší než mapa, zvlášť když zadám do vyhledání "pra" a najde mi to všechny pobočky v Praze.
Eshop má rychle prodat a ne si vyhledávat pobočky na mapách, abych si to mezitím rozmyslel.
Za mě to jsou jasné priority.
Jinak to může být na dlouhou diskusi :)

Ano, je rozdíl v čase, když v mapě načtu 5 výdejních míst nebo například v dropdownu ve francouzské dopravě colissimo 25 000 poboček (de facto souborů na ftp).
Jsem si toho vědom - proto je v nastavení načíst pobočky až po zakliknutí dopravy.
A další optimalizace se plánuje.

Ano, verze s mapou se chystá (myslím že ji mám od výrobce na skype), ale nejsem si jistý zda umí selekci poboček podle povolených platebních metod (to je spíše otázka na zásilkovnu versus VirtueMart).
Mám ji na testování a k němu se dostanu tak asi za 2-3 měsíce. Aktuálně mám jiné priority.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

27. čvc 2021 07:24 #144623
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
P.S.
na jakém webu jste to zkoušel?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

27. čvc 2021 09:13 #144624
Odpověď od Hop
Uživatel
Děkuji za odpověď.
Každopádně stávající verze mi přijde velmi pomalá na mobilním telefonu, odkud nám chodí více jak 70% objednávek. Takže právě User Expirience je velmi špatný.
Největší prodlevu vidím po výběru konkrétní pobočky, kdy se načítá detail, v tuto chvíli se mi zasekne prohlížeč na mobilu a to je opravdu dost nepříjemné.
U vás jsem to zkoušel na zelenazeme (viz logo ve Vámi přiloženém screenshotu). Také jsem si všiml, že ten dropdown s výběrem pobočky a především to políčko hledání ani jedno neodpovídá možnostem, které mám v nastavení pluginu pro použitou knihovnu vyhledávání (chosen / selectize).

Ohledně jiného pluginu, přijde mi mnohem lépe vyladěný Pick Up at Place by PV, který se mi načte i na mobilu prakticky ihned. Jediný problém u něj vidím je, že není napojený export na api zásilkovny, což je dost zásadní.

Třeba ten problém s cache v mobilu s jiným obsah /plugins/vmshipment/zasilkovnaopc/assets/zasilkovnaopc.js mě dostal. Jen doufám, že to zákazníkům také nedrží a nemají tam prázdno.

Obecně bych rád eshop trochu optimalizoval a vždy to s někým technicky probral, dost často jsou to věci za hranicí mých znalostí, neznáte někoho na doporučení, kdo by tomu rozuměl?

Děkuji

Powered by Fórum