Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Virtuemart přepravci

27. čvc 2021 09:54 #144625
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Ano,

je možné předělat načítání poboček NE z FTP (kam se ukládají všechny html a jsony), ale Z databáze.
To by ale musel předělat logiku Rupostel.
A taky přepsat choosen poboček (který jako JS je velmi velmi pomalý) z defaultního Joomla/VirtueMart na něco svého a rychlého.
Opět to jde na Rupostel.

Pokud tedy zase nezaplatíme vývoj my a on to nenaprogramuje, což ale zatím není v plánu, aktuálně spíše se testuje ta nová mapa a například nový JS choosen jsem již odmítl zaplatit.

Třeba ten problém s cache v mobilu s jiným obsah /plugins/vmshipment/zasilkovnaopc/assets/zasilkovnaopc.js mě dostal. Jen doufám, že to zákazníkům také nedrží a nemají tam prázdno.


No na to stačí použít plugin od Rupostelu a přidat každému JS a CSS časové razítko, pak by se to nemělo stávat = používáme.
Taky nepoužíváme cache, ale silné servery.

Aktuálně optimalizujeme my sami svoje eshopy (například nyní všech 8 eshopů ZZ postupně), kde zvyšujeme hodnocení eshopu na mobilu ze standardních 32% (po běžné instalaci VM, použití šablony a neodladění - viz např. www.sporthabacek.cz/obchod/cluny/intex-6...adly-a-pumpou-detail ) na 79%.
To je velmi důležité, jinak nejsou návštěvy a objednávky.

Jde to pomalu a těžko (už asi 4 měsíce), musí zákazník taky zaplatit úpravy a optimalizaci.
Vše konzultujeme buď ve firmě s vlastními programátory nebo s externisty. Ale kontakt asi jen na mě, máme práce na rok dopředu :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

27. čvc 2021 10:10 #144626
Odpověď od Hop
Uživatel
Rozumím a děkuji za odpovědi.

Děkuji za tip na ten plugin (předpokládám tento plg_system_stopbrowsercache). Zkusím ho..

Tak nějak pomalu dostávám dojem, že budu muset změnit eshop od základů a přejít na nějaký komerční produkt :(

27. čvc 2021 10:31 #144627
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Nebyl bych tak optimistický :)

Používáme taky shoptet a ten nemá o moc lepší výsledky, navíc za každou úpravu platíme strašné peníze...
Naposledy neuměli popisky/meta obrázků v multilanguage verzi

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

27. čvc 2021 10:40 #144628
Odpověď od Hop
Uživatel
To jsme to teda optimisticky moc nezakončili :)
Každopádně děkuji a pokud by Vám to nevadilo v budoucnu bych se případně ozval, pokud bych měl nějaký dotaz, nebo chtěl něco prodiskutovat.
Ještě jednou děkuji a krásný den.

28. čvc 2021 08:22 #144631
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
jo, můžete mi napsat na kontaktní údaje v mém profilu

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

28. čvc 2021 08:26 #144632
Odpověď od Hop
Uživatel
Tak nám teď na ostrém provozu běží OPC zásilkovna a třeba na mém mobilu (One plus Nord) je to totálně nepoužitelné. Prohlížeč se mi sekne klidně na 40 sekund.
Zde je video pro zajímavost. Již jsem to psal na rupostel podporu.
photos.app.goo.gl/5TW6GEgRdSZFWyFw7

Powered by Fórum