Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Virtuemart versus PhocaCart

22. bře 2021 13:00 #144019
Odpověď od Sylvie
Nováček
Jasný :-) Díky :-)

Chystám se na jednoduchý e-shop s desítkami originálních produktů. Chci to udělat co nejlépe. A právě chci zjistit, zda si vystačím se základním nastavením VM nebo PhocaCart.

Jsem otevřená všem praktickým informacím, inspiraci, vývoji atd.. Baví mě to. Ale jsem ve své firmě jediným členem, zatím mi to tak vyhovuje, takže se pohybuji ve vodách, které jsou mírné a všichni jsou spokojeni :-) (takovýto e-shop sem myslím ještě patří)
Ale to už by byla debata na jiné téma...a to sem, do veřejného prostoru, nepatří :-)

29. bře 2021 07:48 #144068
Odpověď od Sylvie
Nováček
Přeji krásný den,
tady mám požadavky klienta, preferuje VM, tak prosím, zda toto je možné?

-Tvorba faktury – automaticky přenesené údaje z objednávky + možnost dalších úprav – cen, textu, popř. dopsání dalších položek.

- Možnost vložení více videí k jednomu výrobku.

- V administraci nutnost vidět jméno videa i fotek.

- Možnost případné úpravy dopravce a jeho ceny ve formuláři při objednání zboží.

Děkuji! :-)

29. bře 2021 11:59 - 29. bře 2021 12:02 #144069
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Nejlépe je si stáhnout instalaci VM včetně Joomla a nainstalovat demo produkty.
Pak je možné všechny požadavky otestovat self,

kromě faktury - zde to vypadá na aplikaci Artio VM Invoice, ale není to nutné
na videa používáme upravený kk-youtube plugin ( www.karcher-satter.cz/e-shop/karcher-wv-2-plus-n-aku-sterka ), ale řešení je mnoho (určitě sem napíše někdo jiné řešení).

Omlouvám se, ale odpovídat na dotazy se mi moc nechce, když nevidím snahu nejprve něco pro to udělat (bohužel to je moje špatná vlastnost :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

29. bře 2021 12:03 #144070
Odpověď od Sylvie
Nováček
Dobrý den Rudolfe, vážím si Vašeho času. Určitě je vzácný. Já jsem si VM již naistalovala a různé věci jsem zkoušela. Ale můj čas je také vzácný. Proto jsem vznesla s prosbou dotaz. Pokud se sem dotaz nehodí, smažu. viz můj první příspěvek.

Sylvie

29. bře 2021 12:31 #144072
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Dobrý den Sylvie,

dotaz se sem samozřejmě hodí a patří sem, to já jsem na vině, že když necítím, že pro svoji věc, která má přinést bussiness, dotyčný nic neudělal, ani mě se moc nechce řešit - neumím rozlišit lidi co sem jen chodí pro radu a nic nedělaj (a že jich je) a lidi co nad tím strávili třeba 40 hodin (jako já) a už si neví rady - těm rád pomohu.

Kde tedy máte vývoj?

Protože většina z toho by měla v administraci fungovat, byť ne tak komfortně pro admina (nutnost proklikávání)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

01. dub 2021 00:14 #144084
Odpověď od Cony
Moderátor

Sylvie napsal: Tvorba faktury – automaticky přenesené údaje z objednávky + možnost dalších úprav – cen, textu, popř. dopsání dalších položek.

To bych spíše klientovi rozmluvil. Fakturovat v rámci eshopu asi není úplně šťastné. Co když bude chtít udělat fakturu mimo eshopovou objednávku? Co případné EET (dobře, to teď není aktuální, ale možná ještě někdy bude)? Dobropisy, účetnictví, splnění českých právních norem na faktury (aktuálně např. elektroodpad) atd. ani nemluvě... Jsou hromady účetních / fakturačních programů, i online verzí, zdarma nebo za relativně malou částku. Spíše bych kouknul po něčem takovém, a případně po napojení na eshop.

Powered by Fórum