Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak zabezpecit formular (spam)

03. úno 2020 21:57 #141681
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

Ernst napsal: zatím jsem neslyšel, že by chronoforms, rs forms a pod. byly dírou do systému, tou se naopak velmi často stává kontaktní formulář v joomle a pokud se nepoužívá je dobrého ho zakázat


Jak jsem psal vys, mam pocit, ze jsem to kdysi kdesi cetl, to uz je ted jedno, jestli je to ted uz jinak.

03. úno 2020 21:59 #141682
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

H13 napsal: Já osobně používám pro kontakt Phoca Guestbook, mám tam asi 7 různých ochran, samozřejmě pokud jde o lidské spamery, těžko se proti nim bránit.

I když, pokud zapnu matematickou captchu, tak to je celkem účinné, problém je v tom, že to pak "odstřelí" i normální uživatele :-) ... Počítačoví roboti např. nechápou zápis: 6 : 3 = 2. Protože pro ně to má být 6 / 3 = 2. Problém je v tom, že tak jak to roboti nechápou, nechápou to ani některé skupiny lidí.

Každopádně, pokud jde o Catpchu, podle mě je nejúčinější ta od Seznamu, kde musíš zadat český znaky jako je ž, š, ř. S tím si podle mě těžce poradí i lidští spameři, pokud nemají českou klávesnici a neznají české znaky.


Diky za tipy. Vyzkousim prvne to tvy. Nemusim mit captchu. Potrebuju, aby mne lidi mohli napsat a zverejnovat email tam nechci a zaroven bych rad, abych mel klid od tech spammeru. Ja to blokoval Admin Toolem, jenze on to prestal podporovat.

03. úno 2020 22:01 - 03. úno 2020 22:02 #141683
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

Bong napsal: Ideální je kontaktní formulář nepoužívat. Navíc tento způsob komunikace u kontaktů využívá minimum lidí.
Záleží jaké stránky provozujete, ale šel bych cestou komunikace přes Messenger, Whats App, Email,...

Jinak REcaptcha nemusí fungovat, když se spletete a nemáte vygenerované správné kódy pro tu kterou captchu.
Seznam Captcha je dobrá volba. Ještě můžete zkusit nějaké rozšíření na detekci spammerů extensions.joomla.org/tags/spam-protection/


Taky diky za tipy, uz se tam po necem divam. Ja asi musim pouzivat kontaktni formular, protoze potrebuju, aby mne lidi mohli napsat a prislo mne to na email, ale zaroven nechci zverejnovat email, prave kvuli spamu. FB apod. vubec nepouzivam. Jde o nekomercni, zajmovy (hobby) weby.


Jinak pardon za ty dva prazdny prispevky, ale nejde mne to smazat.

04. úno 2020 17:13 #141686
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Jak psala Petra, použijte OPC Captcha.

Není vidět a je to systémový plugin.
Nic se nevyplňuje, prostě je na pozadí.

Je založená na kontrole IP adresy počítače ze které člověk přistupuje k webu a pokud je to IP adresa ve spamu, tak to nedovolí odeslat + nějaké další vychytávky.

Byla naprogramovaná, protože Google měl výpadky a recaptcha nefungovala.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

04. úno 2020 19:56 - 04. úno 2020 20:45 #141688
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Petrin komentar tady nikde nevidim... Nicmene, pokud mluvite o jejim clanku www.joomlaportal.cz/rozsireni/585-nevidi...captcha-v-joomla-3-9 , tak hned v dotazu pisu, ze jsem neviditelnou captchu zkusil a nefunguje to. Projde to i pres to a spam chodi dal.


A tak ted vidim, ze to OPC je neco jinyho. Jdu to zkusit.

Update: Tak OPC nezkusim. Nepouzivam Virtuemart a bez toho to podle vseho nejde instalovat a navic opet ta cena. Ja hledam neco free, jak jsem zminoval. Tohle stoji 79 ojro... www.rupostel.com/page-13

04. úno 2020 22:58 #141691
Odpověď od Cufe
Admin

radek napsal: navic opet ta cena. Ja hledam neco free, jak jsem zminoval. Tohle stoji 79 ojro...

Čistě upřímně - Jsou tři možnosti, jak to v tomto případě udělat:
a) Buď si zaplatítě 79 ojro a máte snad klid.
b) Nebo zrušíte kontaktní formulář.
c) Nebo najdete někoho, kdo udělá zdarma plugin, který dokáže spam odbourat a nabídne plugin zdarma.
Obávám se, možnost "Cé" zcela odpadá. Béčko by mohlo vyjít. Áčko pro nemožnosti převodu prostředků na účet vývojáře taky neklapne. Béé, je správně. No za mých studentských let se po naší škole šířila teze "Pokud při testu nevíš, zatrhni Bé!" Nevím, jak to bylo zařízeno, ale kdo nevěděl a zatrhl BÉ, tak mu to vždy vyšlo na pěknou trojku. Co z toho plyne? Pokud nechcete A ani C, je potřeba ustoupit ke kompromisu.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Powered by Fórum