Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak zabezpecit formular (spam)

03. úno 2020 16:12 #141663
Jak zabezpecit formular (spam) od radek
Zkušený uživatel
Ahoj,

potrebuji poradit jak zabezpecit formular respektive jak zabranit spamu. Pouzivam standardni joomlacky kontakni formular + recaptcha v2. Posledni dobou mne chodi asi 20 spamu denne. Nevim, jestli je to robot nebo to nekdo proklika, ale docela me to stve a rad bych tomu zamezil. Zkusil jsem neviditelnou captchu a je to to samy. Den to prestalo a pak na to asi nejak prisli nebo meli vypadek... nevim. Je to ale zpet.

Jde nejak udelat, aby mne do formulare mohl psat fakt jen clovek a nejlip to jeste omezit jen napriklad na cesko-slovensko? Pripadne jak zrusit (zablokovat) Rusko, protoze to vypada, ze vsechno je odtud.

Pokud na to je nejaky rozsireni, tak prosim o doporuceni pouze vlastnorucne vyzkousenych, zdarma a funkcnich i do budoucna na J4.

Dik za tipy. Zkousim hledat po netu, ale porad jsem asi nenasel jak formulovat dotaz a tak mne Google nic nenasel. Formularum tretich stran bych se radsi vyhl, pokud by to slo.

03. úno 2020 16:42 #141664
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
doporučuji jako ochranu formuláře použít skryté pole.
Roboti se snaží vyplnit všechna pole, tedy vyplní i to skryté, zatímco normální člověk toto pole nevidí a nevyplní ho.

Není to také 100% ochrana ale je docela účinná.

03. úno 2020 16:58 #141665
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
To moc neznam. Jak to funguje? Kdysi jsem o tom nekde neco zaslechl.

03. úno 2020 17:27 - 03. úno 2020 17:30 #141667
Odpověď od H13
Admin
Číst Captchu se roboti naučí lépe než lidi.

To moc neznam. Jak to funguje? Kdysi jsem o tom nekde neco zaslechl.


Já to používám v Phoca Guestbook i Phoca Cart.

Funguje to tak, že na stránce vygeneruješ náhodné formulářové pole, můžeš měnit i pozice. Robot je naučenej vyplnit všechny pole, tak to vyplní. Vtip je v tom, že normálnímu uživatelovi to skryješ. Takže normální uživatel to nevidí a nevyplní. Tedy jednoduše poznáš, kdo je robot a kdo ne.

Ovšem, samozřejmě i zde existuje možnost, že se najde takový robot, který nějak dokáže rozpoznat, že jsi např. pomocí JS nebo CSS to pole schoval. Každopádně pro základní (hloupější) roboty to může být problém.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: radek

03. úno 2020 17:33 - 03. úno 2020 17:34 #141668
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Dik za vysvetleni. Trosku jsi me zmatl tim JS a CSS. Neumim ani jedno. Pujde to teda udelat v zakladnim formulari Joomla jen v nastaveni, jak jsi popsal v tom skryti nejakyho pole? Nejak si to neumim predstavit a v CJ jsem zatim zadny navod nevidel. Jdu zkusit hledat neco v AJ.

Jinak bohuzel si mysolim, ze je to clovek. Je to porad dokola to samy a je to jen tech cca 20 emailu. RObot by asi poslal vic, ne?

03. úno 2020 17:50 - 03. úno 2020 17:53 #141669
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
pokud nezvládáš styly, php, html, ta zkus třeba bezplatné chronoforms, to skryté pole umí
Ale jinak to není nic moc složitého.

Jinak rusáci dost často ten formulář opravdu vyplněj, nepoužijí robota, takže to vypadá jako spam (z podstaty je to spam), ale nelze se tomu bránit

Powered by Fórum