Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak zabezpecit formular (spam)

04. úno 2020 17:13 #141686
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Jak psala Petra, použijte OPC Captcha.

Není vidět a je to systémový plugin.
Nic se nevyplňuje, prostě je na pozadí.

Je založená na kontrole IP adresy počítače ze které člověk přistupuje k webu a pokud je to IP adresa ve spamu, tak to nedovolí odeslat + nějaké další vychytávky.

Byla naprogramovaná, protože Google měl výpadky a recaptcha nefungovala.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

04. úno 2020 19:56 - 04. úno 2020 20:45 #141688
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Petrin komentar tady nikde nevidim... Nicmene, pokud mluvite o jejim clanku www.joomlaportal.cz/rozsireni/585-nevidi...captcha-v-joomla-3-9 , tak hned v dotazu pisu, ze jsem neviditelnou captchu zkusil a nefunguje to. Projde to i pres to a spam chodi dal.


A tak ted vidim, ze to OPC je neco jinyho. Jdu to zkusit.

Update: Tak OPC nezkusim. Nepouzivam Virtuemart a bez toho to podle vseho nejde instalovat a navic opet ta cena. Ja hledam neco free, jak jsem zminoval. Tohle stoji 79 ojro... www.rupostel.com/page-13

04. úno 2020 22:58 #141691
Odpověď od Cufe
Admin

radek napsal: navic opet ta cena. Ja hledam neco free, jak jsem zminoval. Tohle stoji 79 ojro...

Čistě upřímně - Jsou tři možnosti, jak to v tomto případě udělat:
a) Buď si zaplatítě 79 ojro a máte snad klid.
b) Nebo zrušíte kontaktní formulář.
c) Nebo najdete někoho, kdo udělá zdarma plugin, který dokáže spam odbourat a nabídne plugin zdarma.
Obávám se, možnost "Cé" zcela odpadá. Béčko by mohlo vyjít. Áčko pro nemožnosti převodu prostředků na účet vývojáře taky neklapne. Béé, je správně. No za mých studentských let se po naší škole šířila teze "Pokud při testu nevíš, zatrhni Bé!" Nevím, jak to bylo zařízeno, ale kdo nevěděl a zatrhl BÉ, tak mu to vždy vyšlo na pěknou trojku. Co z toho plyne? Pokud nechcete A ani C, je potřeba ustoupit ke kompromisu.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

05. úno 2020 11:24 - 05. úno 2020 11:29 #141694
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Diky za radu, ale pripadne mne, ze se z toho tady stava platforma pro sireni placenych doplnku a ti, kdo hledaji neco zdarma, jsou pomaloucku zesmesnovani a posilani do... pryc. Nechci se hadat, jen si pripadam jaksi divne, kdyz hned v uvodu dotazu jasne reknu, ze hledam free variantu a pak jsem pomalu za blba, kdyz je mne doporucovany cosi predrazeny a ja se zminim, ze to nechci...

Posledni dva dotazy jsem psal, ze hledam free a je mne doporuceno neco, co stoji tolik, jako muj hosting na rok. Lidi by meli vic cist. Na dotazy tady uz reaguji vetsinou jen lidi, kteri se Joomlou zivi komercne (porad diky bohu za H13 a treba Bonga). Tim nechci rict, ze je to spatne, ale spatne je, ze je doporuceno neco, na co se tazatel neptal a vyloucil to predem. No a taky na to programatori, prodejci, preprodejci, vyvojari apod. hledi jinak, nez ten, kdo si dela svuj hobby web, nema z toho ani korunu, tudiz zdejsich profikum od nej nekapne ani koruna. Vic se k tomu nevyjadruju, protoze je to OT a jen bychom se dohadovali.

Ta myslenka free systemu je nicena lidmi, co ke vsemu potrebuji placeny doplnky a ziji v tom, ze system je zdarma a k tomu horda placenyho zbozicka. Porad jsou ale ti, kteri se tim zivi a na tu puvodni myslenku nezapomneli, patri k nim treba vyvojar "Akeeby", ale to nema smysl tady rozebirat.

Jen me mrzi, ze je Joomla forum, ktere puvodne pomahalo zacinajicim lamam a lidem, kteri o tom moc nevi, kteri si radili i vzajemne, vymeneno za neco, kde se ma neco jen kupovat, protoze jinak to prece nema smysl... Viz body A az C. A kdo neplati, je v lepsim pripade zpatecnik, v horsim blbecek a neperspektivni klient.

Navic tady asi uz zustali spis jen ti, co se Joomlou zivi a proto ty rady jsou takovy, jaky jsou... Ja jsem porad ten stejnej zelenac, kterej se jen lehce posunul v tom, ze umim neco vic, nez kdyz jsem zacinal tusim s Mambem nebo jak se Joomla jmenovala pred tim. Takze jsem s Joomlou skoro 20 let a porad se snazim neplatit za veci, ktery potrebuju, protoze web mam pouze pro muj konicek.

05. úno 2020 12:34 #141695
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Radku,

já Vám rozumím. Když jsem začínal s weby a s Joomla 1.0, taky jsem se vztekal, proč si musím něco kupovat, když to nechci

(můj první hobby web byl o tancování a potřebě informovat zájemce o pořádání tanečních kurzů). Z kurzů jsem neměl ani korunu a z webu už vůbec ne :)

Rád bych Vám poradil něco zdarma a kvalitního. Jenže moje hranice kvalitního se postupem času posunula, takže dnes nic moc na výběr není.

Výjimky jsou:
- richie web (UK)
- rubik-kubik (DE)
- regular labs (NL)

Na svých webech používám free - výše zmíněné (pokud to jde tak v placené verzi), pak SC Login modul, přihlášení emailem od Rupostelu a přihlášení jako user z administrace (nevím od koho).
Ostatní bohužel v placené verzi.

Postupem času jsem dospěl k tomu, že kolo zdarma (v 99,99%) sice možná jede, ale nemá světlo, odrazky, chybí jedno šlapátko a uchází duše. Něco s tím ujedu, ale tohle neprodám klientovi, aby s tím vydělal na svém podnikání.
A pro mé weby je to na ostudu se tímhle kolem prezentovat.

A nezlobte se pokud Vám rovnou poradím placené rozšíření. je za tím schováno třeba 10-X hodin mého testování a srovnání s free řešením a vyhodnocením že raději obětuji 100-1500 Kč, než utratit 2-4 hodiny hledáním a testováním co stejně ve finále nefunguje (viz Akeeba Admin/RSFirewall). Takže když to odmítnete, mě to nevadí, i když bych to mohl brát že si nevážíte mých již odpracovaných hodin, které Vám tímto dávám zdarma :)))

Co se týká Jana a Bonga (a platí to i pro jiné vývojáře):

Jan si své hobby dotuje jinými aktivitami (pokud si dobře pamatuji první telefonický kontakt někdy v roce 1991??? - už mi paměť neslouží :)) Má můj obdiv a myslím že není úplně doceněný.

Osobně se mi ale líbí jak to dělá programátor z Regular Labs. A tomu prostě rád zaplatím znovu a znovu licenci aby měl peníze na další rozvoj :)

A zase z toho je mírně OT příspěvěk :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

05. úno 2020 13:53 - 05. úno 2020 14:32 #141697
Odpověď od Jiří Drozen
Začátečník
Ještě můžete testnout RapidContact ..je zdarma, má skryté pole, má kontrolní otázku např. kolik je 5-2 a má pole pro nějaký ten text GDPR;)

K otázce placených rozšíření, se podělím o své zkušenosti s Joomlou - Totiž do toho se uvrtala celá Joomla v rámci svého vývoje..nemyslím to zle - díky bohu za ní, ale ..
Musíte počítat s tím, že neplacené CMS budou čím dál víc blboučké a díky těm pár rozšířením si je za nějaký peníz upravíte k obrazu svému, aby to vypadalo a dělalo co potřebujete.

Pokud to neuděláte a pojedete na čité instalaci, dostanete z dlouhodobého hlediska nepoužitelné a velmi limitující řešení a to zejména v případě, kdy se o něj neplánujete pěkně starat.
Jak už se o něj ale staráte, neudělejte tu chybu, že si pak budete počítat čas strávený řešením jak co udělat, jak co zabezpečit, apod.. protože Vám vypadnou sumy, které by možná zaplatily nějaké slušné komerční řešení.

Pokud si tedy něco stavíte a neumíte programovat, nebo neplánujete se to učit, raději se poohlédněte po nějakém hotovém "krabicovém" řešení, ušetříte si spoustu starostí a námahy..když dobře zvolíte i za pár korun ročně.
V případě, že saháte po Joomle, připravte se na to, že občas (pravděpodobně ale na 100%) si vypomůžete nějakým placeným pluginem nebo šablonou v řádech 10 až 100 dolarů:(

Zdarma už dávno neznamená zdarma;)

TIP: pokud hledáte něco pro "jednoduchý web", mrkněte např na Grav. Je Zdarma, je rychlý, nepotřebuje databázi. Ale viz výše, zdarma ani zde úplně neplatí ale pro malé projekty bude myslím použitelnější než Joomla.

Držím palce!
Mějte se.

PS: Petře pardon, všiml jsem si později v komentáři výše, že už máte s Joomlou nějaké zkušenosti, tak příspěvek nemažu - třeba pomůže někomu kdo je začátečník. Můžete testnout ten RapidContact..zatím mi skrze něj nikdo moc nespamoval, ale na webech používám vždy nějaké zabezpečení i vč blacklistu na IP adresy apod..
Tedy také bych zvolil "B";)

Powered by Fórum