Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Tip na platební bránu pro Virtuemart

05. pro 2019 11:54 #141280
Odpověď od Vladimír
Nováček
Zdravím,
jsem ten kdo pokládá dotaz a je jen implementátor, nikoli programátor. Předpokládal jsem, že dostanu za uši a nemýlil jsem se :).

Chci nejdříve poděkovat všem, kteří věnovali svůj čas a napsali mi svůj názor nebo radu. Opravdu velice děkuji.

Nechci tady vyvolávat nějakou debatu, ale většinu z toho, co je mi jako neodborníkovi doporučováno, jsem provedl, nebo provádím.

Chci se ohradit pouze proti tomu, že chci aby mi tady někdo zadarmo vyřešil můj problém. O nic takového jsem nežádal, chtěl jsem poznatky a osobní zkušenosti vás odborníků. Pokud bych to chtěl tady řešit, napsal bych to do hlavičky dotazu a napsal k tomu, že se jedná o placenou práci.

Možná máte pravdu v tom, že jsem zakoupil plugin bez instalace.

Udělal jsem to proto, že instalace je drahá prakticky jako je cena pluginu samotného a je to prostě hodně peněz. Pluginy do Joomla instaluji každou chvíli, nic na tom není a cena mi přišla přemrštěná. Při vlastní instalaci jsem neměl jediný problém v postupu nebo pochopení, co se po mě chce. Problém nastal při aktivaci pluginu.

Nicméně pravdu máte zcela jistě v tom, že teď jsem mohl celý problém "hodit" na support, protože bych to měl regulérně zaplacené.

Ještě jednou moc díky všem za reakce.
Vladimír

05. pro 2019 12:55 - 05. pro 2019 12:57 #141281
Odpověď od H13
Admin
Já ti poradím, zapomeň na celou tuto diskuzi, nech si zobrazit, kde je chyba a podle toho pak pokračuj.

1) u webhostingu zjisti, jakým způsobem zobrazit kompletní zprávu o chybě
2) pokud nastane v kódu pluginu, tu chybu pak pošli výrobci pluginu k řešení
3) pokud 2) bude nějak problematické, pak teprve uvažuj o alternativách a vrať se zpět do této diskuze kvůli odkazům na jiné produkty.

Bez znalosti chyby ti nikdo se stávajícím problémem nepomůže. Radu typu "kup si něco jiného" si dokážeš poradit sám a pokud tak uděláš, a zase tam nastane 500, budeš opět na začátku.

Pokud je instalace od třetí strany drahá a instaluješ věci sám, to nejzákladnější je dokázat přečíst chybovou zprávu, pokud nějaká chyba nastane. Tohle nemá nic společného s programováním, přečíst chybu z errorLogu musí dokázat i "implementátor".

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Vladimír

05. pro 2019 14:44 #141283
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
Dovoluji si jen narovnat snad nechtěné ohnutí skutečnosti.

Rudolfe:
O platit jsem psal já jako doporučení na dotaz Vladimíra, nikoli že s tím je problém.
Asi by nebylo dobře, aby se rychlým čtením (nabo výkladem) "střílelo jinam". ;)

06. pro 2019 00:22 - 06. pro 2019 00:32 #141286
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Code:
Dovoluji si jen narovnat snad nechtěné ohnutí skutečnosti.

zpetr:

Rozumím, trochu to tedy upravím aby bylo pochopeno správně :)

Já popisuji osobní zkušenost - ne jako projektový manager gopay pluginu od minionu, ale jako implementátor pluginů od platiti / Easy / Minion na 15 eshopů.

Prostě jsem srovnal implementaci a používání stejných pluginů od jiných výrobců, které jsem instaloval a které používáme na 15 eshopech po celé evropě. Šlo mi o to, že moje zkušenost je bohatší o to porovnání jaké jsou rozdíly, které ne každý má.
A rozdíly jsou :)

Není v tom úmysl někoho poškodit nebo někoho upřednostnit, ale ne každý si koupí 2 nebo 3 verze stejného programu a testuje je a používá. Já tu možnost měl, takže se dělím o zkušenost, v dobré víře že pomohu a poraqdím.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

06. pro 2019 15:07 #141293
Odpověď od Cony
Moderátor
Od platiti jsem kdysi jeden plugin implementoval. Oni obecně vyrábějí platební pluginy pro všechny možné systémy,
a konkrétně do Joomly je ta integrace "tak nějak". Jak psal Rudolf, vyžadovala nějaké kopírování souborů na FTP, a tuším ještě nějaké nastavování.

Nebylo to v zásadě nic složitého, měli i poměrně dobrou dokumentaci, ale přeci jen, někdo by s tím mohl mít problém. Instalace v jejich režii pak samozřejmě znamená dát přístup do svého webu komusi přes mail. To ať už si každý rozmyslí sám, zda to chce nebo nechce podstoupit.

Powered by Fórum