Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Virtemart - meny

17. pro 2018 22:35 - 17. pro 2018 22:44 #138444
Odpověď od mio001
Pokročilý uživatel
Ahoj,

skusal som od easyjoomla Language / Currency plugin for VirtueMart ale nepomohlo, spolu mam 10 jazykov, 7 mien a v tom plugine je cs-CZ > CZK, en-GB > EUR

zmenil som to na
ro-RO > RON a pri RO eshope je stále EUR.

Neriesil toto vazne nikto?

Pripada mi to logicke, ze ked pride rumun, z hladiska uzivatelsky priatelskeho prostredia a hlavne aby hned videl svoju menu bez toho aby som ho nutil zmenit menu klikom.

Cache som samozrejme mazal.

Ide to vobec cez VM vyriesit?

Doplnim, ze cez proxy pristupujem z Rumunska.

Do prilohy som vlozil detail produktu z adminu, je to ok?

D.
Přílohy:

28. pro 2018 13:57 #138475
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
V plugin Language / Currency máme poslední úpravu z roku 2014 (to když se dělala úprava pro komptibilitu s VM2), takže Vám aktuálně nepotvrdím, že ten kód funguje ve VM3 korektně, musel bych vyzkoušet.

Obrázek by chtělo ve větším rozlišení, nejde moc přečíst.
Každopádně mi to Vaše nastavení nepřijde vůbec logické a myslím že ani fungovat nemůže.
Na eshopu je jen 1 základní měna a přepočet do jiných měn se nastavuje automaticky podle serveru z Bruselu a nebo manuálně podle nastavení koeficientu u měn.

Pripada mi to logicke, ze ked pride rumun, z hladiska uzivatelsky priatelskeho prostredia a hlavne aby hned videl svoju menu bez toho aby som ho nutil zmenit menu klikom.


Výborně, logické to je, tak mi prosím prozraďte, jak poznáte že přišel rumun :)
Já jsem nyní v německu a jsem mluvící česky.

Co by měl eshop sám od sebe udělat (když si zadám url eshopu), abych nemusel klikat na menu?

Zobrazit mi jazyk CZ a měnu CZK, protože jsem čech z německa?

Pokud ano, jak to ten eshop pozná?

Podle mé IP adresy?

Výborně, tak pak by musel umět Virtuemart v základu měnit jazyky podle geoIP.
To neumí, je třeba doinstalovat a nastavit databázi IP adres a použít dodatečnou komponentu.

A pak by musel umět Virtuemart měnit měnu na základě jazyka/státu nebo opět geoip.

Pokud si pamatuji, když jsme programovali balíkobot nebo poštu bez hranic, cenu za dobírku jsme do zahraničí nastavovali podle doprogramovaného mapování stát- měna, Virtuemart tyhle souvislosti nemá a pracuje s hlavní nastavenou měnou eshopu.

Díval jsem se do toho našeho pluginu a pracuje to se session košíku a ID země které si zvolíte jako fakturační (BT - typicky ID země objednávky).
Code:
$virtuemart_country_id = $vmcart->BT['virtuemart_country_id'];

No a podle této země, pak zobrazí jazyk a měnu na základě nastavení co si uložíte v pluginu.

Takže si nejsem jistý jestli je to to co potřebujete.
Spíše bych se poohlédl po jiném řešení, které pracuje s geoip.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

26. úno 2019 21:32 #139243
Odpověď od mio001
Pokročilý uživatel
Ok, ale ak pouzijem url ako landing page do reklamy pre RO trh a pre HR trh, v url je na konci ./ro a .hr ale mena je rovnaka, ak by sa vyriesila aspon mena takto tak by to bolo ok.

Ako to vyriesit? D.

Powered by Fórum