Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Virtuemart 3.4.2 - přetížení databáze

20. lis 2018 08:02 #137816
Ahojte,
nestalo se někomu že by Virtuemart přetěžoval datábazi dotazem níže jsou v něm snad všechny produkty z katalogu cca. 1000 a probírá to všechny tabulky mutací takže u nás nějakých 7 a pravidelně to od shazuje server od té doby co jsem na 3.4.2 aktualizoval.

SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS p.`virtuemart_product_id`, l.product_name
FROM `joom_virtuemart_products` as p
INNER JOIN `joom_virtuemart_products_en_gb` as l ON l.`virtuemart_product_id` = p.`virtuemart_product_id`
LEFT JOIN `joom_virtuemart_product_shoppergroups` as ps ON p.`virtuemart_product_id` = `ps`.`virtuemart_product_id`
LEFT JOIN `joom_virtuemart_product_categories` as pc ON p.`virtuemart_product_id` = `pc`.`virtuemart_product_id`
LEFT JOIN `joom_virtuemart_categories` as c ON c.`virtuemart_category_id` = `pc`.`virtuemart_category_id`
WHERE ( ((p.`product_parent_id` = "0" AND `pc`.`virtuemart_category_id` > "0") OR p.`product_parent_id` > "0") AND ((p.`product_parent_id` > "0" AND `pc`.`virtuemart_category_id` > "0") OR p.`product_parent_id` = "0") AND `c`.`published` = 1 AND ( `ps`.`virtuemart_shoppergroup_id`= "1" OR `ps`.`virtuemart_shoppergroup_id` IS NULL ) AND p.`published`="1" AND p.`virtuemart_product_id`!=919 AND p.`virtuemart_product_id`!=921 AND
......
group by p.`virtuemart_product_id`
ORDER BY `pc`.`ordering` ASC, `product_name` ASC LIMIT 0, 100;

20. lis 2018 13:50 #137836

20. lis 2018 14:19 - 20. lis 2018 14:19 #137840
Odpověď od Petr
Začátečník
Díky,
ale už to nebudu lepit dalším fixem ten můj původní zatím funguje. Upravil jsem vmmodel.php za řádek 815
Code:
public function exeSortSearchListQuery($object, $select, $joinedTables, $whereString = '', $groupBy = '', $orderBy = '', $filter_order_Dir = '', $nbrReturnProducts = false ){
jsem přidal
Code:
if (preg_match("/`product_parent_id` = \"0\"/", $whereString)) { return ''; }

06. pro 2018 19:35 #138303
Odpověď od Petr
Začátečník
Ahojte,
kdo používáte Virtuemart 3.4.2 nemáte nějaký problém s kompletním přetížením serveru?

07. pro 2018 17:38 #138321
Odpověď od Petr
Začátečník
Tak poslední zjištění většinu problému ve Virtuemartu 3.4.2 dělá Manipulace chyby 404, pokud se v nastavení vypne tak je zdá se být po problému.
Poděkovali: Cony

Powered by Fórum