Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Podpora SQLite

30. dub 2018 21:10 #135393

30. dub 2018 23:12 #135394
Odpověď od tomas
Uživatel
Nechápu co to je, to je oficialní? joomla cms poslední aktualizace 2013.

01. kvě 2018 10:07 - 01. kvě 2018 10:08 #135396
Odpověď od H13
Admin

Nechápu co to je, to je oficialní? joomla cms poslední aktualizace 2013.

Ta stránka nemá s "oficiální" Joomlou! nic společného, je to návod, který sepsal nějaký uživatel a co tu stránku spojuje s Joomlou!, je to, že je to návod o tom, jak právě Joomlu! propojit s SQLite. A spíš než návod to vypadá na takový malý "nástřel".

To, že je tam poslední aktualizace z roku 2012 (2013) naznačuje, že to je opravdu minoritní a nezajímavé/nepodstatné téma.

Otázkou je, proč potřebuješ právě SQLite a nestačí ti zavedené MySQL/MariaDB.

My jsem tady kolikrát diskutovali například o přínosu CMS, které nepoužívají vůbec žádnou "klasickou" databázi. Jedním z výhod měla být jejich velikost, ale jak se taková CMS pomale rozrůstají (protože prostě uživatelé chtějí podobné vlastnosti, jako má alternativa s databázi), najednou začne růst i velikost a ty rozdíly pak nejsou zase tak velké, aby stálo za to, připravit se o výhody databáze.

Tedy, co je tak zvláštní na SQLite, že by stálo za to, nahradit MySQL/MariaDB za SQLite? (a myslím skutečné zlášnosti/výhody - nemyslím subjektivní/nevýznamné výhody typu: že to má o pár MB méně, nebo v některých dotazech je to rychlejší o pár milisekund, atd.) :idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

01. kvě 2018 14:46 #135405
Odpověď od tomas
Uživatel
Na webhostingu mám omezený prostor pro MySQL databázi a už nemám prostor pro web s touto databází.
Diskového uložiště mám skoro neomezené proto hledám něco s SQLite.

01. kvě 2018 20:21 - 01. kvě 2018 20:31 #135407
Odpověď od H13
Admin

Na webhostingu mám omezený prostor pro MySQL databázi a už nemám prostor pro web s touto databází.
Diskového uložiště mám skoro neomezené proto hledám něco s SQLite.


Nechci, aby to vyznělo nějak nepříjemně, ale najít řešení pomocí SQLite bude pravděpodobně 100x, možná 1000x dražší než změna hostingu (případně dokoupení prostoru). Za dokoupení prostoru na webhostingu (případně výměně webhostingu) dáš podobné peníze jako za úvodní dvacetiminutovou seznamovací konzultaci s někým, kdo by ti Joomlu! pro SQLite nabídl připravit.

Je to něco, jako kdyby jsi obvolával výrobce aut, jestli ti neudělají nějaký převodník pro tvé auto, aby mohlo jezdit na kolejích, protože nemáš dostatek zdrojů na nové pneumatiky. :idea: (samozřejmě ber ten příklad s nadsázkou, jen chci popsat, že z hlediska nákladů bude využití SQLite mnohonásobně dražší, než změna nastavení hostingu)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Bong, Bart

02. kvě 2018 00:35 #135411
Odpověď od tomas
Uživatel
....Copak ja tvrdim ze si SQLite dam do joomli ? kdyz ho nepodporuje tak ho tedy nepodporuje ja jsem se ptal proc ho nepodporuje kdyz je na wiki neco jineho...

Takze nejaka podpora tam je pro bezneho uzivatele ne takze hledam neco co ma SQLite asi Drupal.

Powered by Fórum