Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Dlouhé načítání joomly - Web browser is waiting

16. led 2018 22:31 - 16. led 2018 22:35 #133846
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
PS ale opticky na vašich stránkách teď nějaké výrazní zpomalení nevidím,
Připadá, že to odstranění scriptu z cdnjs.cloudflare.com docela pomohlo.
Zkuste určitě zakázat to JCH Optimize

Jakou verzi joomly používáte?

16. led 2018 22:50 #133847
Odpověď od Cony
Moderátor
Aktuálně test ukazuje okolo 3s. To sice není žádná bomba, ale už je to ucházející výsledek...

17. led 2018 13:24 #133853
Odpověď od petrkub
Návštěvník
Mám jen jeden T3 framework a v něm zapnuto Optimize CSS a Optimize JS. Šablona je nainstalovaná přímo s joomlou tak jak jsem ji zakoupil. Nyní jsem to vypnul i to JCH Optimize, joomla mezipaměť a komprese gzip je taky vypnuta a vymazal jsem mezipaměť.
Jedná se o šablonu themeforest.net/item/flatastic-responsiv...uemart-theme/7084257

Myslím si že problém bude taky v tom že šablona používá asi modul menu, vyhledávání a košík z VM2 a jestli ten to nemůže drobet brzdit taky.

17. led 2018 21:31 - 17. led 2018 21:32 #133863
Odpověď od Petr
Začátečník
Nastav si na server SSL certifikát Let's encrypt je zadarmo jen se musí co 3 měsíce prodlužovat jde to nastavit na serveru aby se to dělo automaticky a následně změň protokol z HTTP 1.1 na HTTP 2.0 a rychlost se pohne zase pěkně nahoru.

18. led 2018 06:55 #133866
Odpověď od petrkub
Návštěvník
Používám poslední verzi joomla a VM, poctivě vše aktualizuji na poslední verzi když se to nabídne. PHP používám 7.1.13

Mám tento VPS: www.hostingsolutions.cz/managed-vps/vms-plesk/ Podle mě by to pro joomlu mělo stačit v pohodě.

SSL mi nejde zapnout pouze pro subdoménu, ale celý hosting a na hlavní doméně mi běží stará joomla a mam obavu aby to unesla a musel bych s tím dělat další práci navíc.

Zajímavé je, že když jsem aktivoval plugin mezipaměť co je v joomle defaultně, tak se čas načítání výrazně zlepšil. Problém je že špatně funguje košík. Když přidám zboží do košíku na hlavní straně, tak se v košíku nezobrazí, musím jít do podkategorie, nebo detailu zboží a pak se aktualizuje. Ví někdo jak v pluginu System - Mezipaměť v záložce Pokročilé vyloučit cachce pro nákupní košík? V modulu košíku mám cache vypnutou.

18. led 2018 19:15 #133880
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
to je jedna z věcí, co jsem vám zapomněl napsat - zapnout joomle mezipaměť, stačí konzervativní mód :lol:

Powered by Fórum