Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla! 3.7.4 venku

26. čvc 2017 13:35 #131906
Odpověď od Marek K
Uživatel
To MaXoft:

Díky, chyba zmizela, už se neobjevuje. Nicméně po kliknutí na položku na webu a přesměrování do obchodu ve Virtuemartu se nezobrazí stránka ale chyba, že chybí v databázi sloupec, konkrétně 1054 - Unknown column 'pr.customer' in 'field list'.
:S
Zarazilo mě spíš to, že na jiných webstránkách hostingu Forpsi proběhlo vše OK, na těchto konkrétních stránkách webhostingu Endora nastal výše zmíněný problém.
Je ale pravda, že webky na Forpsi mi neumožnily automatický update...musel jsem ručně přes verzi 3.7.0. Na Endoře mi to automaticky naskočilo, že to možné je a tak jsem to nic zlého netuše "odmáčkl"....protože jsem prostě idiot a chtěl jsem to mít rychle za sebou...njn..práce kvapná..... :(

26. čvc 2017 13:50 #131907
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
A nepomůže upgrade VirtueMartu? Případně reinstal? (po záloze).

Píšeš o 2 webhostinzích, takže se jedná o 2 weby?

MaK.

--- -- -

26. čvc 2017 13:55 #131908
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Jj, Bongu,

pokud to dává nějaký ekonomický smysl a klienti by to třeba zaplatili, rád takový nástroj zaplatím a nasadím, stejně jako platím za různá rozšíření.

O CRONu už jsem leccos slyšel, ale osobně nezkoušel. Co kdybys spíchl checklist, jak to správně nastavit? Myslím, že CRON má v nástrojích i základní WEDOS hosting.

Mimochodem, máš svůj server? U koho? Není-li to tajné.

MaK.

--- -- -

26. čvc 2017 13:56 #131909
Odpověď od Marek K
Uživatel
To MaXoft:

Ano, jedná se o dva weby na různém webhostingu. Jeden je OK, s jedním je problém. VirtueMart nejde upgradovat, protože mi píše, že aktualizační server je mimo provoz. (včera ale na prvním webu prošlo vše OK.). Je tam nějakých 15 rozšíření.
Navíc fakt nejsem ani odborník ani programátor, takže spíš tápu...o to hůř, že rok a půl vše fungovalo v pohodě, takže ani nemám nějaké zvláštní zkušenosti s "mimořádnými" událostmi :lol: :lol:

MK

26. čvc 2017 14:02 #131910
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
2 weby – to může být 1000 jiných důvodů, proč ti to na jednom jde a na druhém ne. Nemusí to souviset s odlišným webhostingem (ale může). Třeba se odlišuje jen verze PHP či MySQL na serveru.

Kolik máš položek v shopu? Je nutné mít VM – těžký kolos? Se pochlub a prozraď, o jaké weby jde, pak se třeba lépe radí.

MaK.

--- -- -
Poděkovali: Marek K

26. čvc 2017 15:25 #131911
Odpověď od Marek K
Uživatel
To MaXoft:

Není se čím chlubit...potřebovali jsme dát před časem dokupy nějaké stránky a na doporučení jsme šli do Joomly. Šablony nám tehdy nikdo nechtěl udělat na míru a tak jsme koupili nějaké hotové i s VirtueMartem komplet. Jen jsme to začali plnit. Nicméně na to úplně nemám tolik času kolik bych chtěl a ještě nemáme na to, abychom si platili podporu za desetitisíce..to je vše.
Jedna je prezentační servisní www.saptech.cz s výhledovým e-shopem a jedna je www.diamesys.cz , což je zdravotnická technika. A tam je problém. Po kliknutí na položku e-shopu to skončí chybou. Položek ve shopu neumím teď odhadnout, nechci být internetový soutěžící, prodáváme dobré věci a dobrou práci. To nejkvalitnější a dobré bych chtěl mít v těch shopech.....řádově do 1000 položek?....fakt nevím. Zatím to plníme....a třídíme :-))

Na shopu po aktualizaci (ten dobrý) to hned hlásilo starou verzi PHP, tak jsme to zvedli na 5.6.30.
Diamesys jede na 5.6.22.

MK

Powered by Fórum