Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Instalace Joomly

19. led 2017 11:20 #129964
Odpověď od Bong
Moderátor
Responzivní je, to zpřeházení o kterém píšete je vlastně ta respozivita. Stránka se jenom nezmenší jako u klasické stránky (bavíme se o mobilních zařízeních, na PC se klasické stránky nezmenšují), ale přerovná a upraví, aby byla co nejlépe použitelná na mobilních zařízeních (mobily, tablety,...).

Ale s některými chytrými šablonami může být trochu problém, musíte ji trochu znát, pročíst dokumentaci, naučit se využívat její přednosti a koncepci.

Těch šablon tam máte více, zkuste se podívat www.joomshaper.com/joomla-templates?tag=free (ty free). Většinou pro jejich plnou funkčnost potřebujete ještě různá rozšíření (moduly, pagebuilder, ...) to všechno by mělo být zřejmé z dema šablony a dokumentace. Pokud chcete ušetřit práci a nervy, je dobré nainstalovat Quikstart balíček (kompletní Joomla se šablonou a potřebnými rozšířeními) a okoukat to na něm, nebo rovnou na tom postavit web.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

19. led 2017 11:24 #129965
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Šablony od Joomshaper používám a znám. Pár webů jsem dělal i na šabloně Helix, ale HELIX 3. Proč nepoužijete šablonu Helix 3, ale instalujete 4 roky starou Helix 2? Helix 3 je moderní, responzivní, Bootstrap 3.2 atd...

19. led 2017 11:41 #129966
Odpověď od sarka94
Začátečník
A poslední otázku... Takže když mám svůj notebook nastavený na nějaký rozlišení, tak to nemusím měnit?

19. led 2017 12:02 - 19. led 2017 12:02 #129967
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Předpokládám, že ten web neděláte jen pro sebe - myslím to tak, že ho nebudete prohlížet jen Vy sama. Tzn. web se musí korektně zobrazovat všude - jak na počítačích s různým rozlišením a různými prohlížeči, tak na tabletech a hlavně telefonech.

19. led 2017 12:30 #129968
Odpověď od sarka94
Začátečník
Ano, to je pravda, nechci ho jen pro sebe, jenomže mé znalosti jsou malé a s tím ten web těžko udělám :/

Web mám postavený v localhostu na svém počítači (dle svého rozlišení), všechny obrázky, články a tak dál, mám zarovnané podle mého rozlišení, takže jakmile zkusím menší rozlišení, tak ten rozestup mezi články a obrázky se zmenší, naopak když to zase zvětším, tak se rozestup zvětší... Logicky...
S tím asi ale nic neudělám tedy, že? Jde mi jen o to, že ten web mám postavený tak, jak jsem chtěla, veškeré rozestupy a podobně ale poté, když se na to podívá někdo s jiným rozlišením, tak je to v čudu. Je tedy nějaké "universální" rozlišení v kterém je dobré web postavit? které je takové "časté"?

19. led 2017 14:33 #129969
Odpověď od sarka94
Začátečník
Tak mohl by jste mi někdo poradit, na jako rozlišení je to nejlepší dělat? Prosím :/

Powered by Fórum