Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Úprava zobrazení výsledků vyhledávání

24. lis 2016 16:39 - 24. lis 2016 16:40 #129326
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Pokud nemáte udělaný přepis komponenty com_search a nevíte zatím jak to udělat, tak si můžete upravit vše přímo v uvedené komponentě, ale při aktualizaci joomly se může stát, že o Vaši úpravu přijdete.
Jinak Vámi požadovaná změna se dá udělat v souboru default_results.php , který se nachází ve složce /components/com_search/views/search/tmpl
A jedná se o úpravu na řádcích 26-30.
Poděkovali: Radek Malík

25. lis 2016 08:31 - 25. lis 2016 08:32 #129335
Odpověď od Radek Malík
Nováček
Velmi děkuji, tohle mi opravdu pomohlo, už se mi ve výsledcích nezobrazuje název katergorie. Teď ještě najít těch max. 10 článků na stránku. V základním Search totiž ta možnost nastavení není jako např. na stránce jako blogu, kde lze uvést max. uvedený počet článků na stránku.

25. lis 2016 11:19 #129336
Odpověď od Radek Malík
Nováček
Tak se mi podařilo najít, že to lze nastavit v souboru pagination.php umístěném v libraries\cms\pagination\. Zde jsem upravil řádky 549 - 559 do tohoto tvaru:

// Make the option list.

for ($i = 5; $i <= 1; $i += 10)
{
$limits[] = JHtml::_('select.option', "$i");
}

$limits[] = JHtml::_('select.option', '5', JText::_('J5'));
$limits[] = JHtml::_('select.option', '10', JText::_('J10'));


$selected = $this->viewall ? 0 : $this->limit;

Zobrazuje se volba 5 - 10 odkazů na stránku, tak jak jsem chtěl. Mám už jenom jeden problém a to, když zadám např. slovo canon do vyhledávání, automaticky to vyhledá 14 výsledku (což je dobře), ale neomezí mi to zobrazení na stránku na max. deset odkazů, ale hned to zobrazí všech 14 odkazů. Nevíte jak to omezit? Díky za pomoc.

28. lis 2016 09:54 #129349
Odpověď od Radek Malík
Nováček
Dobrý den, protože můj dotaz trochu zapadl a už se odchýlil od mého předchozího dotazu, který byl zodpovězen, rád bych se zeptal ještě na jednu věc ohledně vyhledávání. Jde mi o omezení zobrazených výsledků vyhledávání. Tzn. do vyhledávání zadám slovo a výsledkem bude zobrazená stránka s např. 10 vyhledanými odkazy, i když se zobrazí, že bylo vyhledáno např. 25 výsledků a zbytek se zobrazí ve spodní části dalšími stránkami s výsledky. Snad jsem to napsal srozumitelně. Kdyby ne, rád doplním. Předem děkuji za vaše podnětné rady.

28. lis 2016 12:36 #129357
Odpověď od Bong
Moderátor
To je stále pokračování stejného...
Nastavte si potřebný parametr v Systém - Globální nastavení - záložka Veřejná část: Výchozí délka seznamů, nebo proveďte úpravy šablony.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Radek Malík

28. lis 2016 13:18 #129359
Odpověď od Radek Malík
Nováček
Děkuji, to byl přesně ten můj problém. Jak jsem zjistil, tak jsem tam měl nastaveno 20 článků. Takže už je to v pořádku. Velmi děkuji za pomoc.

Powered by Fórum